İnternetWebmaster

Sitenizi Web Tarayıcıları İle Test Edin

Yeni webmasterlerin en çok yaptığı hatalardan biri de tasarladıkları sitelerdeki CSS kodlarını  sadece kullandıkları aktif Web Tarayıcısındaki görünümleri ile test edip yayınlamalarıdır.

Oysa sitemize gelecek ziyaretçilerin farklı browserlar kullandığını gözardı etmemek gerekir. Eğer IE7 kullanıyor ve sitenizi IE7 de göründüğü şekilde test edip yayınlarsanız IE’nin eski versiyonlarında hatalı görünümler oluşabileceği unutulmamalıdır.

Tam bu noktada bazı programlar ve web siteleri devreye giriyor.

http://browsershots.org/ adlı siteye girip kutucuğa sitenizin adresini yazdığınızda bir çok tarayıcıya göre sitenizin görünümünü görebilirsiniz.

Ancak tasarımlarınızı bilgisayarınızda (ASP, PHP, HTML) tasarlıyorsanız alttaki programı indirerek IE nin 3.0 versiyonundan itibaren günümüze kadarki sürümlerinde sitenizin nasıl görüneceğini test edebilrisiniz.

Not: FireFox ve Opera yı ayrıca kurup bu tarayıcılarla da test etmeyi unutmayın.

Programı kurmaya başladığınızda istediğiniz IE Test versiyonlarını seçebilirsiniz.

Boyut: 10.3 MB

YoRuMSuZ

Asıl mesleği eğitim olup internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir Yorum

  1. Harika bir program. Başka bilgisayarlarda test ediyor ya da bir bir bilgisayara farklı işletim sistemi kuruyordum. Hepsinden kurtuldum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu