Excel

Excel’de İki Tarih Arasındaki Farkı Gün Olarak Almak

A1 hücresine doğum tarihinizi B1 hücresine bu günün tarihini yazın. (“Bugünün tarihini =BUGÜN()” formülü ile yazarsanız güncel olarak gün sayısı her gün 1 artacaktır.)

C1 hücresine =B1-A1 formülünü girin.

Sonuç değeri C1 hücresinde gösterildiğinde anlamsız gibi duran bu sonuç üzerinde küçük bir operasyonla istediğimiz gün sayısını elde ederiz. Bunun için C1 hücresini seçin ve BİÇİM>HÜCRELER i tıklayın. Buradan “Sayı” sekmesine gelin ve Kategoriler listesinden “Genel” komutunu tıklayın. Tamam dediğinizde C1 hücresinde istediğiniz sayının gelmiş olduğunu göreceksiniz.

Yukarıdaki işlemi Sayı sekmesindeki Sayı komutunu tıklayıp basamak değerini 0 (sıfır) olarak ayarlarsanız aynı sonuca ulaşabilirsiniz.

YoRuMSuZ

Asıl mesleği eğitim olup internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

2 Yorum

  1. excel2000 ingilizcede iki tarih arasından yıl sayısını yearfrac(h6,j6,0)ile bulduruyorum.ancak budosya XP türkçe sürümlü bilgisayarda işlemiyor.yıloran denince oluyor.bunun çözümü varmı .

  2. Excelde YEARFRAC fonksiyonunun Türkçe karşılığı YILORAN .

    Yanılıyor olabilirim ancak işletim sisteminin dilinden değil, office programının dilinden kaynaklanan bir sorun. Türkçe Xp kullanıp İngilizce office kullanırsanız YEARFRAC foksiyonu çalışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu