Evli çiftlerin günlük yaşamına dair 22 betimleme

Artık evlendiniz ve evliliğin hiçte hayallerinizdeki gibi olmadığın fark ettiniz hatta beklemediğiniz kadar monoton olduğunu gördünüz.  Bu duruma bir de sanatçının perspektifinden bakalım.

Bir fotoğrafçı ve sanatkar olan Curtis Wikland, gündelik yaşamı ailesiyle ve de eşi ile birlikte yakalamanın eşsiz bir yöntemini anlatan çizimleri paylaştı. İşte! Size basitçe düşüneceğiniz, gelecek yılları duygusal ve bir o kadar da derin anlamı olan hatıralara dönüştürebilecek anları gösterebilecek 22 kısa çizimli öğreti.

1. Birbirinizi Ön Planda Tutun

Birbirinizi ön planda tutun

Günlük hayattaki meşguliyetiniz hangi aşamada olursa olsun, birbirinize odaklanmak için zamanınızı ayırmayı asla göz ardı etmeyin. Tam kelime manasıyla, ilişkinize bir ışık tutun. Birbiriniz için hangi anlamları ifade ettiğini ve birlikte ne paylaştığınızı düşünce süzgecinden geçirin.

2. Mutluluğunuzu Takip Etmeyi Unutmayın

Mutluluğu takip edin

“Mutlu olduğunuz bir yeriniz” var mı? Bilirsin, zaman geçirmeyi sevdiğin o yer. İster dışarıda yürümek, ister çocukken yaptığınız gibi bir kütük üzerinde dengede durmak olsun, yapmaya devam edin. Bir rüyada olsa veya birlikte bir zamandan bahsediyor olsanız bile, o özel yerde olma hissini koruyacaktır.

İlgili içerikler

3. Kendi Evinizi Kendiniz Döşeyin

Evinizi döşeyin

Birlikte ilk evinizi mi kuracaksınız? Evinizde severek kullanacağınız mobilya ve ev eşyaları seçin.

4. Kendi İşinizi Yapın Ama Birlikte Olun

Kendi işinizi yapın

Bazen, uyumadan hemen önce gevşediğiniz zaman, birlikte olmak için en iyi zamandır, ama kendi yöntemlerinizle. Konuşmanıza gerek olmayan, okuduğunuz, yazdığınız veya çizdiğiniz o sessiz zaman çok özeldir – keyfini çıkarın.

5. Gündelik Şeylerin Keyfini Çıkarın

Gündelik şeylerin keyfini çıkarın

Evet, saçlarınızın diken diken olduğu ve ağzınızdan diş macunu tükürdüğünüz anlar bile özel olabilir! Birbirinizin tuhaflıklarıyla yaşanabilecek pek çok tasasız eğlence var!

6. Kendi Yollarınızla Rahatlayın

Rahatlayın

Bazılarımız hayal kurarak ve zihnimizin dolaşmasına izin vererek rahatlamayı sever, bazılarımız ise kendilerini iyi bir kitaba kaptırmayı sever. Her iki durumda da, arabanızın tepesinde eve getirdiğiniz o rahat kanepede birlikte vakit geçirmek, gelecek yıllarda güzel zamanlar olarak hatırlayacağınız anlar.

7. Hayatınızdan Stresi Atın

Stresten uzak durun

Sabah işe gidip gelme stresi sırasında arabada bir tartışma yaşadıysanız, günün sonunda eve geldiğinizde bırakın. Birbirinizin stres etkenlerini ve zor şeylerde birbirinizi nasıl destekleyebileceğinizi öğrenin.

8. Bireysel Yeteneklerinizi Üst Düzeye Çıkarın

Bireysel Yeteneklerinizi Üst Düzeye Çıkarın

Hepimiz, kullanmak zorunda kalana kadar sahip olduğumuzu bilmediğimiz gizli yetenek ve becerilere sahibiz. Hayatınıza getirdiğiniz farklı beceri ve bilgileri en üst düzeye çıkarın ve eşinizin yapabileceği yeni bir şey öğrendiğiniz anları sevin!

9. Sahip Olduklarınızı Kutlayın

Sahip Olduklarınızı Kutlayın

Bundan sonra ne yapacağınıza takıldınız mı? Birlikte çalışın. İki kafa her zaman bir kişiden daha iyidir ve birbirinizden rehberlik aradığınız anlarda harika ilham anları gelebilir.

10. Düğün Yeminlerinizi Hatırlıyor musunuz?

Düğün Yeminleri

Muhtemelen evlilik yeminleriniz “hastalıkta ve sağlıkta” ve “iyi ya da kötü için” satırları boyunca bir şeyler içeriyor olabilir. Biriniz herhangi bir nedenle düştüğünde bu asla eğlenceli değil, ama diğer taraftan geçeceğinizi bilin.

11. Hassas Anları İyi Değerledirin

Hassas anlar

Birlikte bu hassas anlar, hazine zamanlarıdır. Sizin ve eşinizin güvenli ve emniyetli bir yerde ve ortamda olmak için birbirinize verdiğiniz destek hayati önem taşır.

12. Birbirinizi Taşımak Zorundasınız

Birbirinizi Taşımak Zorundasınız

Gerektiğinde birbirinize yardım eli uzatmaya her zaman hazır olun. Birbirinize özen göstermek, bir ilişki veya ortaklık içinde olmanın önemli bir parçasıdır.

13. Gerektiğinde Doğaçlama Yapın

Doğaçlama yapın

Kesinlikle geleneksel olmanız gerektiğini söyleyecek hiçbir şey yok! Soğan doğrarken kayak gözlüğü takmak gözyaşlarınızın akmasını engelliyorsa sorun değil!

14. Öpmeyi Unutma!

Öpmeyi Unutma

Öpücükler hayatta önemlidir ve sadece romantik bir jest olarak değil. Bir öpücüğün sevecen anı, eşinize sevdiğinizi, önemsediğinizi, bağışladığınızı ve anladığınızı da gösterebilir.

15. Yatma Zamanı Hikayelerinizi Paylaşın

Hikayelerinizi paylaşın

Partnerinizle konuşmayı unutmayın. Her birinizin geçirdiği günle ilgili hikayeler anlatmak ve uyumadan önce kucaklaşmak her zaman tatlı rüyalarla dolu bir geceye başlamak için iyi bir yoldur ve hayatınızı birlikte yaşadığınızı pekiştirir.

16. İkinizin de Harika Olduğunuzu Bilin

Harika Olduğunuzu Bilin

Ebeveyn olma aşamasında olsanız da olmasanız da, her birinizin ne kadar harika olduğuna hayret edin. Her birinizin kim olduğu ve her birinizin potansiyel olarak neler yapabileceği, birlikte olduğunuzda büyütülür.

17. Her Şeyin Keyfini Çıkarın

Her Şeyin Keyfini Çıkarın

Eşinizle birlikte yaşam boyunca ilerlerken, işler bir anda değişecek. Yaptığınız her şeyden zevk almak için zaman ayırın ve bu değişen durumlara gereken uyarlamalar ve adaptasyonlar sizin için hafif bir bahar esintisi olacaktır.

18. Seyahate Zaman Ayırın

Seyahate Zaman Ayırın

Seyahat, zihninizi ve ufkunuzu genişletir, buna hiç şüphe yok. Çocuklarınızı toplayıp bir yere seyahat edebilirseniz, yapın. Deneyimden çok şey öğrenecekler.

19. Çocuklarınıza Kitap Okuyun

Çocuklarınıza Kitap Okuyun

Çocuklarınıza yatmadan önce kitap okumak sadece uykuya dalmalarına yardımcı olacak bir taktik değildir. Sizi bir aile olarak bir araya getirir ve çocuklarınıza birlikte bir bütün olduğunuza dair güvence verir. Favori kitaplar veya aile hikayeleri her günü bitirmek için harika bir yol olabilir.

20. Aile Bireyleriyle Bire Bir Zaman Geçirin

Aile Bireyleriyle Bire Bir Zaman Geçirin

Aileniz büyüdüğünde, çocuklarınızın her biriyle bire bir vakit geçirmeye çalışın. Birbirinizi bireyler olarak anlamanıza ve ömür boyu sürecek anılar yaratmanıza yardımcı olacaktır.

21. İyi Alışkanlıkları Öğretin

İyi Alışkanlıkları Öğretin

Diş hekimlerine veya doktorlara karşı aşırı bir fobiniz olsa bile, çocuklarınızın gitmesi gerekiyor! Çocuklarınızı gençken iyi sağlık alışkanlıklarına alıştırın ve büyüdüklerinde büyük işlere olan ihtiyaçları azalacaktır.

22. Özlemleri Tatmin Edin!

Özlemleri Tatmin Edin

Hamile ya da değil, gece yarısı pizzası ya da gece atıştırmalığı yemeniz gereken zamanlar vardır. Bir kez çocuk sahibi olduktan sonra, çocuklarınız derin uykuya daldıktan sonraki o sinsi gece ikramları daha da lezzetli olacak!

samyeli

Lise mezunu, kendini net ortamında geliştirmeye çalışan yeniliklere ayak uydurmayı seven yazar adayı.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu