Evinizin iç tasarımında harika yenilikler

Yaşamın en büyük bölümünün geçtiği ev ortamının beğeninize hitap etmesi ve iç tasarım albenisi yaşam kalitenizi de olumlu yönde etkileyen önemli faktörlerden biri. İç tasarımı beğenilere hitap etmeyen evlerde geçirilen sürenin kalitesi de düşmektendir.

Hal böyle olunca iç tasarım uzmanları ya kişisel yeteneklerini kullanarak ev içinde tasarım yapanlar kendi beğenilerine uygun ortamlar yaratmak konusunda oldukça güzel işler ortaya koyuyorlar.

İşte bu duruma güzel örnek teşkil edebilecek nitelikteki bu tasarım bakalım hoşunuza gidecek mi?

Modern ve geleneksel mimari arasında bir bağlantı kurmak ve iki stili birleştirmek üzere tasarlanmış bu ev dekorasyonunda İskandinav tasarımı izlerine rastlamak mümkün. Şık bir koridor, mutfaklı açık bir oturma odası, sade döşenmiş yatak odası farklı dizaynı ile yaşanası bir ortam haline getirilmiş.

İlgili içerikler
Duvar tasarımı
Duvarda şık bir tablo ve şık bir sandalye ile süslenmiş koridorda zemin grafik desenlerle kaplanmış.

Tasarımcı, sıcaklık ve konfor yaratmak için banyo girişi dışında baştan sona ahşap zeminler kullanmış. Oturma odasındaki kapı çerçevelerinden birine bordo bir dokunuş ekleyerek yatak odasına açılan güzel bir dairesel kapı çerçevesi tasarımı kombine etmiş.

Şık yatak odası tasarımı
Yatak odasında kullanışlı ve az yer kaplayan bir çalışma masası ile uyumlu bir sandalye, pembe bir masa lambası koltuk bulunuyor . Yatağın her iki yanında saksı masa lambaları ve yatak başlığının üzerindeki duvarda dekoratif halı tasarıma şıklık katmış.

Mutfak dolaplarına gümüş kulplar kullanılan evde dantel perdelerin yanı sıra krom kaplamalı eski mobilyalara yer verilmiş. Yaşam alanı dar olsa da tasarımdaki detaylar geniş, ferah bir ortam izlenimi konusunda oldukça başarılı bir sonuç ortaya koyuyor.

Yemek köşesi
Yemek köşesi, şık görünümlü üç sandalye ile çevrili. Mutfak tezgahında konsepti tamamlayan tabureler kullanılmış.

Hem duvarlar hem de tavanlar için açık gri olan tek bir renk tercih edilerek evin sade görünmesi ve modern çizgilere de sahip olmasını sağlamış. Ayrıca evde kullanılan eşyalar da renk uyumuna dikkat edilerek oldukça konforlu bir ortam oluşması sağlanmış.

Yoğun olmamakla birlikte evde kullanılan canlı bitkiler ve ortam şıklığını bozmayan saksılar da ortama doğadan esintileri getirirken daha canlı ve enerjik bir his için gerekli ortamı sağlanmış. Kapının etrafındaki dairesel tasarım odanın ve kapının görünümünde oldukça güzel bir farklılık katmış.

Şık kapı bölümü
Dairesel bir kapı çerçevesi, yaşam alanını ana yatak odasından yumuşak bir şekilde ayırmış.

 

Örnek tasarımdan yola çıkarak siz de evinizde küçük dokunuşlarla farklı esintiler yakalayabilirsiniz.

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu