Bilgisayarınızı Yeniden Başlatma Kısayolu Tuşu

Bilgisayarınızı yeniden başlatma kısayolu tuşu Klavye kısayolları, üretkenliği artırmak ve bilgisayar işlemlerini basitleştirmek için tasarlanmış işletim sistemlerine bir alternatiftir. Ayrıca, tuşlara basılarak ve bazı kombinasyonlar yapılarak kabuktan başlatılan eski işletim sisteminin eskimiş izini temsil ederler. Windows’ta, hem yürüttüğümüz işlemleri hızlandırmak hem de bir çökme durumunda sistemi yeniden canlandırmak için geniş bir yelpazeye sahibiz. Bunların en ünlüsü klasik Ctrl Alt Del’dir, ancak bugün size bilgisayarınızı yeniden başlatmadan Windows’u açmanıza izin veren bu kısayolu tanıtacağız.

Bilgisayarı Yeniden Başlatmak İçin Kısayollar

Bilgisayarınızı yeniden başlatma kısayolu tuşu Tüm Windows kullanıcıları, bir faaliyetin ortasındayken sistemin yanıt vermeyi durdurduğu hoş olmayan durumu bilir. Bazı durumlarda fareyi hareket ettirebiliriz ancak tıklamalar hiçbir alanda çalışmaz. Diğerlerinde, belki de en sinir bozucu olanında, sistem donuyor ve Windows’ta fareyi hareket ettiremiyor veya eylemler gerçekleştiremiyoruz.

Ardından, en popüler ve en iyi bilinen bilgisayarı uyandırmak için hemen tuş kombinasyonunu kullanırız: CTRL ALT Del. Bu, görev yöneticisini açmak gibi seçeneklerle birlikte kilit ekranını hemen açacaktır. Oradan, soruna neden olan süreci görme ve kapatma seçeneğimiz var.

Bilgisayarınızı Yeniden Başlatmadan Windows’u Açma Kısayolu

Bilgisayarınızı yeniden başlatmadan Windows’u açma kısayolu Windows Ctrl Alt B’dir, ancak aslında ne işe yarar ve bize nasıl yardımcı olabilir? Uyandırma tuşları gerçekten ilginç çünkü hem önceki hem de mevcut klavyeler farklı sorunlarla uğraşıyor. Ctlr Alt Del işlevi, sistemin menüdeki kaynaklarını kilitleme, yeniden başlatma ve görev yöneticisini açma gibi seçeneklerle sunmasını sağlarken, günümüzde bizi ilgilendiren tuş kombinasyonunun farklı bir amacı var.

İlgili içerikler

Windows çökmelerine, RAM eksikliğinden sabit sürücü sorunlarına ve bozuk video sürücülerine kadar çeşitli nedenler neden olabilir. İkincisi, bilgisayarda video oyunları oynadığımızda veya daha fazla kaynak gerektiren bilgisayarlarda video düzenleyicilerle çalışırken yaygın olabilir. Bu sizin durumunuzsa, Windows klavyesi Ctrl Alt B bu anlar için harika bir müttefiktir ve aşağıda size onu nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Bu kısayol tuşu, sistemin video sürücülerini sıfırlar, böylece engelleme onlarla ilgili sorunlardan kaynaklanıyorsa, yeniden başlatma olmadan düzeltilecektir. Bunu göz önünde bulundurarak, bir tuş kombinasyonuna bastığınızda bir bip sesi duyacaksınız ve ekranın karardığını göreceksiniz, ama endişelenmeyin. Bu, sürücü sıfırlamanın bir parçasıdır ve birkaç saniye sonra normale dönerek cihazların artık donmayacağını da eklersiniz.

 

Yapay Zeka ve Gelecekte Yaşam ile ilgill yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu