Kadınlar ve Erkekler arasında ki farklar

Adem babamız ve Havva anamız zamanından günümüze kadar gelen bu yaşamda en büyük takıntı kadınlarda olduğuna kuşkusuz eminim. Bir erkek olduğum için söylemiyorum bunu. Sadece gözlemlerim sonucu söylüyorum. Yanlış anlaşılmayı istemem hayatta hiçbir zaman. Her neyse yazımda sadece kadınların ve erkeklerin arasında ki farkları söyleyeceğim.

Erkekler üstlerine ne bulursalar geçirirler. Ama efendim kadınlar öyle mi? Ben kendi adıma konuşayım. Bakkala, markete, manava, fırına veya bir başka yere giderken günlük kıyafetlerimi yada yatak pijamalarımı çıkartmadan giderim. Üstüme hava soğuk ise mont alırım değilse hiçbir şey almadan giderim. Bir kadını bakkala göndersen (ki parantez içinde belirtmek istiyorum evde erkek kardeşi veya ağabeyi varsa onun gitmesini ister ve gitmez. Biz örneğimizi gidiyor olarak göz önüne alalım.) Önce dolabın karşısına geçer rahat 10 dakika üstüne kıyafet arar. Sonra ayna karşısına geçip 10 dakikada makyaj yapar. (sanki görücüye çıkacak ) makyajı da bittikten sonra ayakkabı arar. (yüzlerce ayakkabıyı didikler durur.) Yarım saat uğraşının ardından beş dakika da eve gelirler. Çünkü bakkal hemen evin altındadır.

Erkekler berbere gider saç + sakal tıraşı olurlar en fazla 15 TL verip eve gelirler. Kadınlar ise giderler kuaföre bir kat attırırlar 50 TL verip çıkarlar. Ayrıca kesilen saçıda beğenmezler.

Erkekler depresyona falan girmezler. Hani girseler bile 2-3 arkadaş toplaşıp sabaha kadar içerler, gülerler, ağlarlar depresyon falan bir daha ortalıkta kalmaz. Ama kadınlar. Ah o kadınlar. Giderler saçlarını kestirirler, kıyafet alırlar, ayakkabı alırlar, ıvır zıvır alırlar eve gelince ağlarlar ama depresyon onlardan bir türlü gitmez. (ilginç!)

İlgili içerikler

Erkekler çalışıp kazanır, kadınlar harcayarak bitirir.

Erkek daha üstündür. (Benim görüşüme göre ters bir durum ya neyse!) Gece istediği saatte eve gelir, bağırır, çağırır ama kadın saat 22:30 da bile gelse kötü göz ile bakılır. Adı çıkar. (Benim görüşüme göre neden ters bir durum. Çünkü kadın-erkek eşittir abicim…)

Erkeğin maç yapmak için kramponu ve normal hayat için giydiği kundurası vardır. Ama kadının öylemi? İnce topuklusu, kalın topuklusu, babeti, önü açık ayakkabısı, çizmesi, botu, kırmızısı, siyahımsı, sarısı, yeşili, açık yeşili, koyu yeşili vs. diye giden renkli ayakkabıları vardır.

Erkeklerin ömrü birde kısa oluyor. Neden mi? Kadınlar dır dır dır yaparak erkekleri psikolojik baskıya sokuyorlar ve sinir stres derken ömür kısalıyor. Kadınların o dır dırlarına taş bile dayanmaz ortandan çatlar ve binlerce parçaya bölünür o derece.

Ama uzun lafın kısası ise Erkeği erkek yapan, akıl veren, onu çocukluğundan çıkartan, hayatta güzel bir yere gelmesini sağlayan tek bir varlık vardır o da “Kadındır.”

Yazıyı bitirmeden son sözlerimi de söylemek istiyorum. Bu söylemek istediğim daha çok sosyal içerikli mesaj olduğu için az önce yukarda dediğim odunlara sesleniyorum… “Kadınlara Kalkan Eller Kırılsın. Onlar Birer Çiçektir Unutmayın. Kadınlar Olmasaydı Sizler Olmazdınız. Çünkü Sizi Doğuran da Bir Kadın.”

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu