Bahar Yorgunluğunu Giderecek Yiyecekler

Bahar yorgunluğunuzu gündeme getirmesine rağmen baharı hepimiz dört gözle bekliyoruz ancak mevsim değişikliğinin birçoğumuzun üzerinde ciddi derecede olumsuz etkileri olabiliyor.

Bahar Yorgunluğunuzu Gidermek İçin…

Daha doğru tüm doğanın yenilenme süreci gibi vücudumuz da kendini yenilemeye başlıyor ve bu süreçte güçten düşüp kendimizi bitkin ve yorgun hissedebiliyoruz. Buna çözüm olarak yine doğanın bize bahşettiklerinden destek alıp ve yorgunluğun üstesinden gelebiliriz.

Omega 3 zengini balık

Omega 3 bakımından zengin balık

Vücudumuzun enerji için gereksinim duyduğu Omega 3 ve D vitamini balıkta bol bol bulunur. Özellikle yağlı balıklar bu içerikler açısından oldukça zengindir. Bu nedenle bahar aylarında özellikle hafta da 2-3 kez balık yemeye özen göstermelisiniz.

İlgili içerikler

Kuru meyveler

Kurutulmuş meyveler

Özellikle kuru üzüm enerjinizi tavan yapacak bir kuru meyvedir. Eliniz işlenmiş gıdalardan enerji almaya gidiyorsa kendinizi durdurun ve bir avuç kuru üzümün üzerinizde yapacağı etkiyi hissedin.

Yoğurdun ferahlığı

Yoğurdun faydaları

Yoğurdu yemeklerin yanında tüketilecek bir besin olarak görüp azımsıyoruz. Ancak içeriğindeki iyi bakteriler ve probiyotik açısından zengin olması nedeniyle çok önemli bir yiyecek. Yoğurt, bağışıklık sisteminizi güçlendirir ve kronik yorgunluk karşısında bile oldukça etkilidir. Bu nedenle her bulduğunuz fırsatta bol bol tüketin.

Maydanoz

Maydonoz

Maydanoz genellikle salataların içinde kullandığımız bir bitki. Oysa hoş kokusu ve tadıyla her daim tüketilebilecek nadir yeşilliklerden de biri. Bu nedenle siz de elinizi korkak alıştırmayın ve özellikle sabahları kahvaltınıza bir en az birkaç sap maydanoz ekleyin. Halsizliğinize çok iyi gelecek.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi sindirimi kolaylaştırdığından hafiflemeniz için büyük bir yardımcıdır. Bunun yanında içeriğindeki bol glikojen sayesinde vücudunuz için gerekli olan enerjiye de sahiptir. Bu sebeple halsizlik ve kronik yorgunluk için oldukça etkili bir yiyecektir.

Yağlı Tohumlar

Yağlı tohumlar

Yağlı tohumlar derken aslında fındık, ceviz, badem gibi nisain ve E vitamini açısından zengin kuruyemişlerden bahsediyoruz. Demir ve potasyum içeriği sayesinde de ihtiyacınız olan enerjiyi size anında verecek bu yiyecekleri her gün bir avuç tüketmeye özen gösterin, mutlu bir bahar geçirin.

BanuSu

Kuaför ve güzellik uzmanı olarak kendi işini yapan, internetten kopamayan, gülmenin, kaliteli zaman geçirmenin insan yaşamına pozitif katkısına inanan biri...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu