Şeker Ölçüm Cihazının Kullanımı ve Şeker Ölçümü

Öncelikle şeker ölçüm cihazına, üzerinde kod bulunan ayar çubuğu yardımıyla stripleri tanıtalım. Ayar çubuğunu cihaz girişine sokarak ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra, Delicinin tepesini açıp, deliciye iğne aparatını yerleştirelim. Yalnız aynı iğneyi farklı biri kullanmamalı ve sürekli iğne alamam diyorsanız 10 kullanım sonrası atabilirsiniz. Eğer hijyenik olsun diyorsanız tek kullanımdan sonra da atabilirsiniz. Aynı iğneyi her kullanım sırası kolonya ile temizlemeyi unutmayın!

Şeker Ölçüm Cihazının Kullanımı

İğneyi yerleştirdikten sonra Delicinin kapağını kapatın ve deliciyi 1-5 arası bir sayıya ayarlayın. En düşük sayı elinizin daha küçük delinmesi, en yüksek ayarı ise daha büyük delinmesi demektir. Zamanla deri kalınlığınıza göre kendi ayarınızı oluşturursunuz. En küçük ayarı seçerseniz parmağınızdan kan çıkma ihtimali olmayabilir bu yüzden en uygun ayarı seçmelisiniz.

Şeker ölçüm cihazı

Ve gelelim iğnenin yayını çekmeye. İğnenin yayını çekmezseniz eğer parmağınızı delmeniz mümkün olmaz.

Şeker ölçüm cihazı

Delici ile ilgili ayarlamalardan sonra sıradaki işlem parmağımızı hazırlamaktır. Hangi parmağınızı delekceseniz o parmağınızı öncelikle kolonya yardımıyla temizleyin. Ve parmağınızı ovup sıkarak kan toplanmasını sağlayın
Ardından yayı çekilmiş delicinin ucunu parmağınıza değdirin. Ve delicinin butonuna basın.

Şeker ölçümü

Hemen ardından Stripi (Test çubuğunu) Şeker ölçüm cihazının girişine sokun. Cihaz açıldıktan hemen sonra ekranda parmaktan kan damladığını gösteren ibare göreceksiniz. Parmaktan kan damlamaya başladığında, resimde strip(test çubuğu) üzerinde çizdiğim oka parmaktaki kanı yedirin. Ve Cihazın ölçmesini bekleyin. 1 dk sürmeden sonucu verecektir.

Şeker ölçümü sonuç

Sağlıklı Günler

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu