Eşarp Nasıl Bağlanır? – Eşarp Bağlama Sanatı

Başı örtecek şekildeki eşarp bağlama modellerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

Eşarp Bağlama Modeli 1
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır.

Eşarp Bağlama Modeli 2
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan birincisi, ortasından eşarp yüzüğüne geçirilir. Sonra diğer uç, yine ortasından, birinciye çapraz olacak şekilde yüzükten geçirilir.

Eşarp bağlama sanatı

İlgili içerikler

Eşarp Bağlama Modeli 3
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde üçe katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Pliseli kısım ortalanır ve fiyonk şekli verilir.

Eşarp bağlama modeli

Eşarp Bağlama Modeli 4
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde iki kez katlanır. Sonra tam ortadan enine katlanır. Boyna yerleştirilir. Açık uçlar boynun arkasından dolanarak katlı ucun içinden geçirilir ve öne doğru salınır.

Eşarp modeli

Eşarp Bağlama Modeli 5
Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Eşarp boyna yerleştirilir ve üst üste iki düğüm atılır. Uçlardan biri öne, diğeri arkaya doğru sarkıtılır.

Eşarp modeli

Eşarp Bağlama Modeli 6
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde sırta yerleştirilir. Omuz üstünden öne doğru sarkıtılan iki uçtan biri eşarp yüzüğüne geçirilir. Diğer uç plise yapılır ve bu bölüm de yüzükten geçirilerek boyna yerleştirilir.

Eşarp bağlama modeli

Eşarp Bağlama Modeli 7
Kare eşarp, üçgen şeklinde katlanır. Eşarp, katlanan kenar yukarı gelecek biçimde boyun altına yerleştirilir. Katlanan kenarın iki ucu, boynun arkasında birleştirilerek düğüm atılır. Üçgenin önde kalan orta kısmı uç gibi çıkarılarak eşarp yüzüğünden geçirilir. Eşarp boynu sarana kadar uç çekilir.

Eşarp bağlama modeli

Eşarp Bağlama Modeli 8
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak bir ucuna eşarp yüzüğü geçirilir. Diğer uç enine plise yapıldıktan sonra yüzükten geçirilir. Plise açılır ve oluşan dalgalar omuzun yan tarafına alınır.

Eşarp modeli

Eşarp Bağlama Modeli 9
Uzun eşarp, ince uzun bir dikdörtgen oluşturacak şekilde ikiye katlanır. Boyna konularak düğüm atılır. Üstte kalan uç, düğümün arkasından dolanarak öne getirilir ve yerleştirilir.

Eşarp bağlama

Eşarp Bağlama Modeli 10
Kare eşarp, karşılıklı iki ucundan zarf şeklinde katlanır. Katlı kısımlar içe gelecek şekilde ikinci bir katlama yapılır. Ortaya gelecek şekilde boş bir düğüm atılır. Sıkıştırılan düğüm çenenin altına gelecek şekilde, eşarp boyna yerleştirilir. Uçlardan biri boynun arkasından dolanarak öndeki düğümün içinden geçirilir, ikinci uç diğer taraftan dolanarak düğümün içinden geçirilir. Fiyonk şekli verilir.

Eşarbı boyuna bağlama

Başı örtecek şekildeki eşarp bağlama modellerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

152 Yorum

  1. sibel sana katılıyorum tesettür farz ama tesettürü maskara edenler çok kimi ailesinin zoruyla takıo kimide aksesuar olsun die takıo ben ne başörtü takanlar qrdüm kafaları kapalı kolları açık daracık pantalon bir ton boya tesettür bu değildir bence

  2. ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BANA ÇOK YARARI OLDU YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN … FARKLI MODELLER BEKLIYORUZ

  3. bazı arkadaşlar filar olduğunu söylüyor ama öyle olsaydı eşarp bağlama sanatı yazılmazdı başlık olarak atılan başlığa dikkat edelim lütfen ayrıca şunada anlam weremedim ben başörtü bağlayanların sürekli bağladıkları için algılamalarında nasıl sorun olabilir ? eşarp dinimizin gereğidir ve başa takılır çünkü dizinmizce saçın ve boyunun görünmesi haramdır..

  4. kişiler bilmedikleri konularda fetva verme hakkına sahip değillerdir.ağzınızdan çıkanlara dikkat etmeniz gerek eğer bilmiyorsanızda apaçık herşeyi söyleyen kur’an-ı kerimi açıp okursunuz ….

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu