Fiat’tan Ücretsiz Eco Drive Hizmeti

Fiat, teknolojiyi kullanıcılarıyla buluşturan eco drive tanıttı.

Eco Drive Nedir?

Bu sistemle ne kadar verimli araç kullandığınızı ve ne kadar tasarruf ettiğinizi görmek çok kolay. Eco Drive uygulaması yolculuklarınızı analiz ederek sürüş bilgilerinizi, yakıt tüketimi ve tasarrufu, karbondioksit salınımı gibi basit verilere ulaşmanızı sağlayacak bir programdır. Fiat eco Drive programını kullanabilmeniz için aracınızda Blue&Me bulunmalıdır.

Eco Drive, daha verimli arabayı kullanmanızı sağlayan bir bilgisayar etkileşimli programdır. Bu sistem için, hem arabanın yıpranmasını en aza indirme, hem yakıttan tasarrufa hem de çevreyi koruyan bir kullanma kılavuzu da denebilir. Fiat’ın sitesinden programı yükleyip arabanıza usb den takarak sizin tüm vites geçişleri, motor devir bilgilerini, hız gibi bilgilerinizi usb ye depolar ve sizde belli bir kullanımdan sonra bilgisayardan nerelerde yanlış vites seçimi ve ya gaza fazla yüklenme gibi bilgilerinizi derecelendirir.

Fiat’ın resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre sistem hakkında şu özelliklerden bahsediliyor.

  • %15’e kadar yakıt tasarrufu sağlamak ve aynı zamanda doğayı korumak istemez miydiniz? İstediğinizi biliyoruz.
  • Bu yüzden FIAT ekibi olarak sizin için sistemi icat ettik.
  • EcoDrive sürüşünüzü daha ekonomik hale getirmenize yardımcı olan, kullanımı kolay bir bilgisayar uygulamasıdır.
  • Peki EcoDrive nasıl çalışır? Çok kolay!
  • Sadece uygulamayı FIAT web sitenizden bilgisayarınıza indirin, ardından USB belleğinizi FIAT’ınızın Blue&Me portune takın, sonrasında da sürüş tarzınızla ilgili bilgiler otomatik olarak kaydedilmeye başlar.
  • USB belleği bilgisayarınıza tekrar taktığınızda bilgiler EcoDrive uygulamasına aktarılır ve sürüş tarzınız analiz edilir.
  • Hızlanmanızı, yavaşlamanızı, sürüş tarzınızı ve vites geçişlerini baz alarak sürüşünüzü nasıl daha ekonomik hale getireceğinizi size gösterir.
  • EcoDrive’la hem yakıt tasarrufu sağlayacak, hem de doğayı koruyacaksınız.
  • Üstelik EcoDrive’ı ücretsiz indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu