Silikon Vadisi ve Türk Mühendisler

Fikir ve girişimciliğin hayat bulduğu Silikon Vadisi çoğu için bir hayalden ibaret olsa da aramızdan, ülkemizden girişimci ve yaratıcı fikirleri olan mühendislerin de durak yeri.

Silikon Vadisi ve Yaşam

Çalışma şekline, mesai saatlerine ve üretkenliğe yepyeni boyutlar kazandıran dünyanın en büyüklerinin (Google, Microsoft, Apple vb) müthiş yatırımlarının olduğu, bunların dışında yüzlerce firmanın olduğu bu bölge fikirlerin hayat bulduğu bir yer olarak görülüyor. Dolayısıyla yeni girişim fikirlerinin olduğuna inanan mühendislerin de hayallerini süsleyen bir teknoloji kenti…

Teknoloji üreten ve ürettiği teknolojiyi dünyaya pazarlayan bu bölgenin ilginç hikayesini merak etmemek mümkün değil.

Çalışanların mesai saatlerinin olmadığı, çalışma ortamlarının yaşamın bir parçası ve devamı olarak düzenlendiği, asıl önemli olanın nerede ve nasıl başarıldığından öte verilen görevlerin ne kadarının başarıldığı üzerinde durulan dünyaya farklı bir pencereden bakan bir bölge burası. Burada hayat bulan fikirler milyarlarca dolar olarak geri dönüş sağlaması fikirlerinize açısından finansal açıdan destek bulmakta mümkün.

Ülkemizdeki genç yetenekler de teknoloji alanındaki fikirlerini maalesef yeterince hayata geçiremediklerini den dolayı bu devasa teknoloji ve fikir merkezlerini tercih etmişler. CNN Türk’ten Cüneyt ÖZDEMİR bu teknoloji kentinde çeşitli konumlarda görev yapan genç mühendislerle buluşup geçmişleri ve bu bölgede bulunmalarının hikayelerini içeren röportajlar yaptı.

Kimimizin kıskançlıkla, kimimizin övünerek dinleyeceği genç ve başarılı mühendislerle yapılan röportajların yer verildiği videodaki röportajlar sadece mühendislik alanında değil yaşamın her safhasında bizlere örnek olacak ibretlik hikayeler içeriyor.

Silikon Vadisi’nin Türk Kahramanları – 1.BÖLÜM

Silikon Vadisi’nin Türk Kahramanları – 2.BÖLÜM

rerkan

Kendi işinde kendi gücünde kendi keyfinde biri.

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu