DNS Yönlendirmesi Sırasında Web Sitesi Görüntüleme

Web sitenizle ilgili yeni DNS yönlendirmesi yaptığınızda aktif olması 48 saate kadar uzayabilir.  Genellikle bu süre 24 sat ile 48 saat arasındadır. 

Not: DNS değişikliğinin etkin olup olmadığını https://intodns.com/ adresinden kontrol edebilirsiniz. Siteyi açtıktan sonra ilgili kutucuğa domain adını girip DNS’leri kontrol edebilirsiniz.

Bu süreçte Web sitenizi görüntüleme sorununu bertaraf etmek için hosts dosyanıza sitenizin IP adresini ve domain adını eklemeniz yeterli olacaktır.

hosts dosyası düzenleme

  • Bilgisayarınızın C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ klasöründe bulunan hosts (veya hosts.ics) dosyasını masaüstüne kopyalayın.
  • Kopyaladığınız hosts dosyasını Birlikte Aç seçeneğini kullanarak Notepad veya tercihen Notepad++ uygulaması ile açın.
  • Dosyanın en alt kısmına IP adresinizi ve internet site adınızı siteniz.com ve www.siteniz.com olarak alt alta ekleyin.

DNS yönlendirmesi sorunu için hosts dosyası düzenleme

  • Değişiklikleri kaydettikten sonra DNS yönlendirmesi ile oluşan görüntüleme sorunun aşmak için bu dosyayı C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\ klasöründeki aynı isimli hosts adlı dosya ile değiştirin. (Önceki konumuna kopyalayın. Aslında bu dosyayı orijinal konumunda iken de düzenleyebilirsiniz.)

Artık DNS yönlendirmesi oturmasını beklemeden sitenizi görüntüleyebilirsiniz.

İlgili içerikler
Not: Sitenizi hala görüntüleyemiyorsanız Çerezleri ve DNS önbelleğini temizlemeniz veya farklı bir web tarayıcı veya tarayıcınızın gizli sekmesini kullanmanız önerilir.

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu