Boyun kırışıklıklarını önleme yöntemleri

Yaşlanmanın ilk belirtileri çoğunlukla göz çevresi ve boyunda kendini gösteriyor. Bu durum, vücutta çok dikkat çeken bölgelerden biri olduğu için bu durumu geciktirme yolları aranıyor. Yaşlanma ile birlikte boyun bölgesindeki kırışıklılarla birlikte sarkma durumu insanların bu durum üstesinden gelmek için daha fazla çaba göstermesi ve araştırma yapmasına neden oluyor.

Yüzdeki kırışıklıklar veya beyaz saçlar gibi yaşlanma belirtilerini gizlemek için bir çok yöntem uygulansa da, boynumuzu ihmal edersek çabalarımız sonuçsuz kalabilir.

İşte bunun için kullanabileceğiniz yöntemleri sizler için derledik.

Telefona bakarken boynunuzu dik tutun

Telefona bakarken boynunuzu dik tutun

İlgili içerikler

Telefona yukarıdan bakmak, boynun kırışmasına neden olur. Bu hareket sürekli tekrarlandığında çizgiler derinleşir ve kalıcı kırışıklıklara yol açar. Uzmanlar, telefon kullanırken boynunuzu eğmemeniz gerektiğini belirtiyor. Düz bir açıyla telefona bakarsanız hem boyun ağrılarından hem de kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Cilt bakım rutinine boyun bölgesini de ekleyin

Cilt bakım rutinine boyun bölgesini de ekleyin

Çoğu kadın cilt bakım rutinini çene çizgisine kadar uygular. Boyun kırışıklıkları için doğal yağlardan faydalanabilirsiniz.  Cildinize krem ve serum uygularken, boynunuzu ihmal etmemelisiniz. Yüzünüzle birlikte her gün boynunuzu da nemlendirin. Aynı zamanda güneş kremi sürmeyi de unutmayın. Cildi nemli tutmak ve güneş ışınlarına karşı korumak, boyun bölgesindeki sıkılığın korunmasına yardımcı olur.

Beslenme listenizi gözden geçirin

Beslenme listenizi gözden geçirin

A vitamini ve beta-karoten açısından zengin besinler, cilt yaşlanmasının önüne geçebilir. Kabak, havuç, greyfurt gibi sarı-turuncu meyve ve sebzeler, hücrelerin genç kalmasını sağlayan karotenoidler açısından zengindir.

Masaj yaptırarak vücudun kolajen üretimini artırın

Masaj yaptırarak vücudun kolajen üretimini artırın

Kendinizi rahatlamış hissederken güzel bir cilde kavuşmak isterseniz masaj seansları tam da size göre! Masajlar, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan kolajenin üretilmesini tetikler. Yüz masajı ayrıca kan dolaşımını artırır. Unutmadan, serçe parmağınızı yukarıdan aşağı doğru hareketlerle boyun bölgesinde gezdirerek kendi masajınızı yapabilirsiniz.

Uyku pozisyonuna dikkat edin

Uyku pozisyonuna dikkat edin

Uyku pozisyonu boyun bölgesinde erken yaşlanmaya neden olabilir. Örneğin yan ya da yüzüstü uyumak boynun katlanmasına neden olur. Bu da zaman içinde ciltte kırışıklık oluşmasına yol açar. Uzmanlara göre boyun kırışıklıklarını önlemenin en iyi yolu sırt üstü uyumaktır.

Boyun sorunları, rahat uyumamanızdan kaynaklanabilir. Çok yumuşak bir yatak veya kalın yastıklar boyun ve sırtın üst kısmını olumsuz etkileyebilir.

Boyun sarkmasını önlemek için basit egzersizler yapın

Boyun sarkmasını önlemek için basit egzersizler yapın

Basit egzersizlerle boyun kırışıklıklarını önlemek mümkün. Bu egzersizler kaslarınızı sıkılaştırmaya ve kan dolaşımını iyileştirmeye yardımcı olur. Düzenli olarak yapıldığında boyundaki cilt sarkmasını önleyebilir. İşte uzmanların en sık tavsiye ettiği egzersizlerden biri:

Sırtınız düz olacak şekilde oturun, çeneniz tavanı gösterecek şekilde başınızı yavaşça geriye doğru kaldırın. Ardından ağzınız kapalıyken çiğneme hareketi yapın ve bunu 20 kere tekrarlayın.

BanuSu

Kuaför ve güzellik uzmanı olarak kendi işini yapan, internetten kopamayan, gülmenin, kaliteli zaman geçirmenin insan yaşamına pozitif katkısına inanan biri...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu