Yüz Şeklinize Göre Kakül Kesimleri

Bilinçsizce ve rast gele kesilen kâkül modelleri yüz tipinizle uygun olmadığında bırakın özel bir görünüme sahip olmayı mevcut görünümünüzü negatif anlamda etkileyecektir.

Bu yüzden yüz tipinize göre bir kâkül kesim modeli seçmeniz sizin için çok daha hoş sonuçlar doğuracaktır. Gelelim yüz tipi ve kâkül modellerine…

YUVARLAK YÜZLER İÇİN

Eğer sizde yuvarlak yüz tip şekline sahipseniz, yuvarlak görünümü azaltarak daha soft görünüme sahip olabilirsiniz. Bunu yapmak için de kâküllerinizin boyu gözlerine kadar gelmelidir. Yuvarlak tip yüzüne genelde seyrek ve ince saç kesimi yakışmaz.

İlgili içerikler

KARE YÜZLER İÇİN

Kare kafalı kişilerin genelde yüz hatları da bellidir. Bu yüzden daha sivri göstermek yerine daha az sivri göstermek amaçlanır. Bunu yapmak içinde kâkül modeliniz yandan ayrılmış ya da ortadan ayrılmış bir kâkül kesimi olmalıdır. İnce bir şekilde kesilsin ki yüzün sivriliği azalsın. Başka bir alternatif ise kalın tutamlı olan saçlarınızı iki taraftan ayırıp uç kısımlarını ince kestirebilirsiniz.

ÜÇGEN YÜZLER İÇİN

Bu yüz modelinde genellikle yüz tipi dar bir çene olur. Eğer güzel görünmek istiyorsanız bu tip yüz modelinde saç kısımlarınızda alt tarafları daha hacimli olmalıdır. Katsız kesim, düz ve kısa saç modellerini çok tercih etmeyin.

DAR ALINLAR İÇİN

Genellikle bu tip şeklinde dar olduğu için simetrik bir yüz hattı görünmez. Ama eğer simetrik bir şekilde görünmek istiyorsanız kâkülünüzü yana ayırarak düzgün, eşit bir kesimle elmacık kemiklerine kadar uzanan bir saç modeli tercih edin. Eğer düz uzanan kâkül şekilleri seçerseniz daha orantısız bir şekilde görünecektir.

GENİŞ ALINLAR İÇİN

Genelde geniş alınlı olanlar kâkülü çok tercih ediyorlar. Zaten geniş bir yüz hattına sahip oldukları için her kâkül stili yakışıyor.

Alfa

Şiir ve metin yazma çabaları içinde olan, gezmek ve gezdiği yerlerle ilgili arşivsel bilgileri derlemek gibi hobileri olan gezgin.

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu