DW Question & Answer Pro – Varsayılan Kategori Değiştirmek

Soru-CevapKategori: Genel SorularDW Question & Answer Pro – Varsayılan Kategori Değiştirmek
Cüneyt Küpeli sordu 2 yıl önce
Sizin sitenizde olduğu gibi DW Question & Answer Pro eklentisi kullanıyorum. Soru ekleyen arkadaşlarımız genellikle kategori seçmeyi unuttukları için sorular anlamsız bölümlerde olabiliyor. İstiyorum ki kategori seçimi yapılmasa “Kategorisiz” diye bir bölüm oluşturup soruların o bölümde olmasını istiyorum.

“Soru sor” sayfasında istediğim kategorinin ilk olarak belirlenmesini yani varsayılan kategoriyi değiştirilmesini istiyorum yardımlarınızı bekliyorum.

1 Cevap
YoRuMSuZ Staff cevapladı 2 yıl önce

DW Question & Answer Pro – Varsayılan Kategori Değiştirmek

Kullandığınız tema dosyasının için (Örneğin Jannah) dwqa-templates adlı bir klasör oluşturun.

Eklentinizin içindeki dw-question-answer-pro > templates > styles > default klasörü içindeki question-submit-form.php dosyasını bilgisayarınıza indirip, tema klasörü içinde oluşturduğunuz dwqa-templates klasörü içine kopyalayın.

Not: İsterseniz direkt olarak eklenti dosyaları içinden dw-question-answer-pro > templates > styles > default klasörü içindeki question-submit-form.php dosyasını düzenleyerek de aynı işlemi yapabilirsiniz. Ancak versiyon yükseltmelerinde sorun yaşayabilirsiniz.

question-submit-form.php dosyası içinde aşağıdaki dizini bul:

'selected' => isset( $_POST['question-category'] ) ? esc_attr( $_POST['question-category'] ) : false,

aşağıdaki şekilde değiştir

'selected' => 3197,

Örneğin ben 3197 ID numaralı kategorinin varsayılan kategori olmasını istediğim için bu şekilde bir değişiklik yaptım. Eğer bu değişikliği yapmazsanız oluşturduğunuz kategorilerden ID numarası en küçük olan (ilk oluşturduğunuz katefori ID’si) gösterilir.

Not: Kategori ID’sini oluşturduğunuz kategori sayfasında ilgili satıra fare imlecini getirerek veya tıklayıp tarayıcı satırında görebilirsiniz.

Cevabınız

16
+
18
=Başa dön tuşu