Sendika Kayıt Programı 2.0

Program sendikaların eğitim sektöründeki kurum ve bu kurumlarda görev yapan personelin sendikal kayıtlarını tutmak, üye takibi ve üyelere hızlı ulaşım için hazırlanmıştır.

Program il bazlı olarak tasarlanmış olup arayüz olarak oldukça basit ve kullanıcı dostu olarak hazırlanmıştır.

Genel Kullanım Alanları

 • İl, İlçe ve Yerel Sendikaları
 • Sendika Görevlileri
 • Kurum (okul) Temsilcileri

Kullanıcı tercihi çerçevesinde farklı amaçlarla da kullanılabilir.

Program; sendika üyeleri, diğer sendikaların üyeleri ve sendika kaydı olmayan üyelerin izlenmesi konusunda oldukça kolaylık sağlamaktadır. Programın çoklu kullanıcı desteği yoktur. Program tamamen ücretsiz olup herhangi bir kullanım kısıtlaması yoktur.

İlgili içerikler

Sendika kayıt programı

 

Arama Kriterleri

Birim/Personel Listeleri ve Personel Ara bölümlerinde arama kriterlerinden faydalanılabilir.

Birim/Personel Listeleri Sayfasında;

 • Birimler bölümünde Birim Adı ve Birim Müdürü kriterine göre;
 • Personel Listesi bölümünde Ad Soyad ve Sendika Adı’na göre arama yapılabilir. Ayrıca bu bölümde birimde çalışanlar içerisinde Sendikasız olanları göstermek için seçenek mevcuttur. Bu bölümde filtreli aramalar yapılır.

Personel Ara Sayfasında;

 • Girilen tüm personel içinde (filtresiz arama),
 • Filtrelenmiş kayıtlar içerisinde arama, personel bulma işlemleri yapılabilir.

Personel Ara bölümünde Sabit Bilgilerde tanımlanmış olan tüm sendikalara ve sendikasız olanlara göre filtreleme yapabilir.

Raporlar (Yazıcı Çıktıları)

 • Kurum ve kuruma ait personel listesi,
 • Tüm kurumlar listesi,
 • Personele ait detaylı kişisel bilgi formu,
 • Tüm kurumlara ait detaylı personel listesi,
 • Herhangi bir sendikaya ait personelin detaylı listesi (filtreleyerek),
 • Sendika kayıt formu (Boş ve doldurulmuş),
 • Sendika istifa formu (Boş ve doldurulmuş),
 • Kan Grupları,
 • Özelliklerine göre filtrelenmiş raporlar alınabilir.

Diğer Ayarlar

Programın daha sağlıklı kullanılabilmesi için ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Birim/Personel sayfasında, birim ve personel listeleri üzerine ters klik yapıldığında bazı işlemlerin hızlı yapabilmesi için menüler açılır. Personel Listesi bölümünde görünüm ayarları yapabilmenizi sağlayan bir alan da eklenmiştir. Liste üzerine ters klik yapıp menüden Alan Gösterimleri seçildiğinde listede görüntülenecek alanları belirleyebilirsiniz.

Veritabanı İşlemleri

 • Veritabanını ve Ayar Dosyasını Yedekleme,
 • Veritabanını Onarma,
 • Veritabanından Toplu Kayıt Silme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Genel Ayarlar

Bu bölüm üç gruba ayrılmıştır.

 1. Bölümde, programı açılışına şifre atayarak başkalarının kayıtlara ulaşması engellenilebilir.
 2. Bölümde, Yazdırma sırasında önzileme yapılıp yapılmayacağı ve Program Logosunun Program arayüzünde gösterilip gösterilmeyeceği belirlenebilir. Ayrıca önemli silme işlemlerinde sesli uyarı verilmesi sağlanabilir.
 3. Bölümde, girilen sendikalara göre üyelerin gösteriliş renkleri belirlenebilir. Sabit Bilgiler bölümüne girilen sendikalar bu bölümde otomatik olarak görünecektir. (Renklendirme işlemi girilen ilk 5 sendika ismine göre yapılabilir)

İstatistik

Pasta grafiği şeklinde istatistikler, Programda kayıtlı sendika üyelerinin sayılarına göre otomatik olarak şekillenmektedir. Bu bölümde sendika üyelerine ait sayıları da görebilirsiniz.

Boyut: 1.24 MB

Tür   zip
Boyut 1,2 MiB
İndirme 599 kez
Yükleme linki Sendika Kayit 2.0

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

8 Yorum

 1. Tamam hocam en kısa zamanda ilgilenmeye çalışacağım. Veri girişlerinde zaten sorun yok. Bu hafta içinde ekleyip siteye 2.1 versiyonu ile eklerim.

 2. CEVAP YAZDIĞINIZ İÇİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. ŞU KONFEDERASYON LOGOSU İŞİNİ HALLEDEBİLİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM. NEYSE PERSONEL İŞİNİ YAZARAK HALLEDERİZ BİZ DE 🙂 BEN DE VB İLE UĞRAŞTIM ZAMANINDA BİLİRİM SIKINTILI BİR İŞTİR. YALNIZ ÜYE FORMLARINDA SAĞ TARAFA EKLENECEK LOGOYU DÜZENLEMEK ÇOK ZOR DEĞİL DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ÇALIŞMA DOSYALARI YANIMDA OLSA BEN DE EKLEYEBİLİRİM. YAPABİLİRSENİZ SEVİNİRİM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER HEMŞERİM 🙂

  ÜNSAL ERKAN

 3. Merhaba Hocam.
  İncelediğim örneklerden yola çıkarak hazırlamıştım programı. Yani kurallar konusunda aslında pek bilgi sahbi değilim. Burada Türk Eğitim Sen şube sekreteri arkadaşım için hazırladım ve neden herkesin işine yaramasın ki diye düşündük.

  Excelden veri alma olayına gelince, Birim ID’leri ile Personel ID numaraları bağlantılı çalışıyor. Bu yüzden birim ID lerini bilmeden personel kaydetmek zor. Daha doğrusu bayağı bir uğraşmam lazım.

  Bu arada hocam ben de Orduluyum. Fakat Antalya’da görev yapıyorum.

  Eğer programla ilgili görüş ve eleştirilerinizi http://www.cerezforum.com adresinde yaparsanız daha çabuk sonuca ulaşabiliriz.

 4. MERHABA… ÇOK GÜZEL DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR PROGRAM. ANCAK İKİ KONUYU BELİRTMEK İSTİYORUM.
  1- ÜYE FORMU ÇIKTISI ALINDIĞINDA FORMUN SAĞ BAŞINDA KONFEDERASYON LOGOSU, SOL BAŞINDA DA SENDİKA LOGOSU OLMASI GEREKİRKEN HER İKİ TARAFTA DA SENDİKA LOGOSU ÇIKIYOR. BUNUN SEBEBİ, SABİT BİLGİLERİ GİRERKEN TEK LOGO SEÇİYORUZ. HEM KONFEDERASYON HEM DE SENDİKA LOGOSUNUN SEÇİLMESİ GEREKİR. BU EKSİKLİK VAR.
  2-EXCELDEN SADECE BİRİMLERİ VERİ OLARAK ALABİLİYORUZ. PERSONELİ DE EXCEL VERİSİ OLARAK ALABİLİRSEK ÇOK BÜYÜK KOLAYLIK OLUR. PERSONEL EXCEL FORMUNDA DA ÜYE FORMU BİLGİLERİNİN OLMASI BİZİM İÇİN YETERLİ OLUR.
  EĞER BU ŞEKİLDE BİR DÜZENLEME YAPABİLİRSENİZ PROGRAM BİZİM İÇİN ÇOK KULLANIŞLI OLACAKTIR.
  EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

  ÜNSAL ERKAN
  ORDU TÜRK EĞİTİM-SEN
  ŞUBE SEKRETERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu