Okul Kütüphane 1.1 (Eğitim – Kurumlar)

Okul kütüphaneleri için hazırlanmış olan program ile kütüphanelerde yapılması gereken tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

30 Ekim 2007 – Programın 1.1 versiyonu yayında.
Bu versiyonda kullanıcı istekleri doğrultusunda 2 önemli yenilik yapıldı.

1- Üye No ile kitap verme sırasında oluşan sorun bertaraf edildi. Artık Üye No yazıp Enter tuşuna basarak üye
arayabilirsiniz.
2- Program ilköğretim okullanına yönelik hazırlandığı için sınıf girişlerinde format uygulanmıştı. Artık kullanıcı istediği formatta sınıf kaydı yapabiliyor. (Liselerde soruna neden oluyordu)

İlgili içerikler

Yukarıdaki değişiklikler sizin için önemli değilse önceki versiyonu (1.0) kullanmaya devam ediniz.

Not: Yeni versiyon kurmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.

Özellikleri:

 • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
 • Okunan kitaplarla ilgili detaylı istatistikler tutabilir.
 • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
 • Öğretmenler ve normal üyeler için ayrı ayrı iade günü belirleyebilir, iade süresi geçmiş kitap ve üyeleri farklı renkte görebilirsiniz.
 • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve en çok kitap okuyan sınıfları görebilirsiniz.
 • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
 • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

Boyut: 1.08 MB

Tür   sk/d/u6mgo_oakqi0rw
Boyut 26,9 KiB
İndirme 926 kez
Yükleme linki Okul Kutuphane Programi

Okul kütüphane programı

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

64 Yorum

 1. 1 kitaptan birden fazla varsa yani 5 adet mesela bu kitabı bir öğrenciye verince ikinciye veremiyoruz kitap yok diyor… ne yapmalıyız..

 2. adet sayısı 5 olan kitabı sadece proğram cir öğrenciye veriyor diğer 4 kitabı veremiyoruz çünkü ödünç ver dediğimizde kitap yok diyor ne yapabiliriz…

 3. eski sürümü kullanıyorum yeni sürümü kurunca eski sürümdeki kitaplarıo nasıl yeni sürüme aktarabilirim

 4. SEVGİLİ YORUMSUZ KARDEŞ Yaptığınız programı yaklaşık üç yıldır kullanıyorum. emeğinize sağlık. Benim size birkaç sorum olacaktı. Bu sorunları bu sitelere pek girmediğim için sizlere ulaşamadığım için şimdiye kadar soramadım
  1- Üyelerdeki kitapları geri alırken geri al dediğimizde program takılıyor ve kitabı geri almıyor. gözüküyor. Bazen alıyor ama kitap iki tane oluyor hem kitap listesinde hem de üyelerdeki kitaplarda oluyor. Bu işlemi devam ettirdiğimizde tekrar tekrar almış gözüküyor böylece aynı kitaptan çok sayıda oluyor Hem de geri alınmamış gözüküyor Artık bu durum da programı kendim takip etmek zorunda kalıyorum. bu da zamanımı alıyor. Düzeltmek için kitap listesini tek tek tarıyoruz. Teşekkürler
  2- Okuldaki bilgisayardaki sınıf kütüphane 1.01 i okul kütüphane programına dönüştürebilir miyim? veya versiyonunu yükseltebilir miyim?

 5. Öncelikle böyle güzel bir program yaptığınız için teşekkür ederim Benim önerim şu şekilde olacak: Üyelerdeki ödünç kitaplar bölümünde sınıflar bazında bir sıralama yapamıyorum. Bu durumu düzeltme imkanınız var mı? Kitap listesi bölümünde kitapları A den Z’ye veya demirbaş numarasına göre çok güzel sıralıyor aynı durumu üye ödünç kitap bölümde de yapabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler…

   1. Hocam sınıf kütüphane programını güncellemişsiniz. bir de oku kütüphane programını güncelleseniz valla çok makbule geçer:)

 6. selam. Kütüphane programını yedekledim. Sonra bilgisayara format attık. Ancak programı tekrar kurduğumda yedekteki veriyi açamıyorum. yani veri tabanını açamıyorum..selamlar

 7. Selamun Alyekum Allah razı olsun bu çalışmayı yapanlardan.
  Benim sorunum 850 kadar kitap girdim. ancak 15 öğrenci kaydettitek sonra program isim kaydetmemeye başladı sadece no kaydetti. ne yapayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu