Mükemmel Selfie Çekme İpuçları

Mükemmel selfie çekimi hiç ummadığınız anda ortaya çıkabilir. Anlık çektiğiniz bir selfie herkesçe ve kendinizce beğenilen bir görüntüyü yakalayabilir.

İşin doğrusu yalnız olduğunuzda çok daha sanatsal, çok daha hoş selfieler çekebilirsiniz ancak arkadaşlarınız ya da yakınlarınızla veya evcil hayvanınızla çekeceğiniz selfieler daha dikkat çekici ve daha çok yorum almaya adaydır. Fakat yakın bir arkadaşınızla, ailenizle ya da sevimli evcil hayvanınızla çekileceğiniz selfie pozları daha dikkat çekici olacaktır. İki veya daha fazla kişi ile çekilen selfie pozlarında hem kamerayı tutan kolunuz görünmediği için hem de arka planı daha az göze çarptığı için daha çok beğenilen pozlar çıkıyor. Ayrıca yanınızda sevdiğiniz biri olduğunda daha içten gülümsemeler fotoğrafı daha sempatik yapacaktır.

Selfie (Özçekim) Kişiliğinizi Ele Veriyor

Bu konuda bilim adamları da boş durmuyor ve mükemmel selfie çekimlerini yakalamak için mevcut beğenilen selfieler üzerinde araştırma yaparak sonuçları analiz ediyorlar.

Bamberg Üniversitesi uzmanlarınca yapılan psikoloji araştırmasında 300’den fazla katılımcıya, üç boyutlu olarak yedi ayrı perspektiften çekilmiş insan selfie’leri gösterildi.

Katılımcılardan pozları çekicilik, etkileme gücü, zekâ ve beden endeksi yönünden değerlendirmeleri istendi.

Sonuçta kadınlar yüzlerinin sol tarafını kameraya döndükleri özçekimleri daha çekici buluyor.
Selfie sol yüzünü göstermek

Kameraya yüzünün sağ tarafını göstererek poz veren kadınların ise yardımsever ve zeki olarak algılandıkları görüldü.
Mükemmel Selfie Çekme İpuçları

Erkeklerde ise uygun açının etkisi olsa da kadınlardaki gibi belirgin değil.
Erkekeler ve selfie

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu