Kapı zili – Gelişmiş güvenlik ve kamera özellikli

Aileler için güvenlik söz konusu olduğunda alınacak önlemlerin caydırıcı ve işlevsel olmaları da son derece önemlidir. İşte bu noktada hem tasarım hem de işlevselliği birleştiren kapı zili, bu özellikleri tek başına bünyesinde barındırmakta.

Her ne kadar seri üretim modellerini (360 Video  Doorbell X3 adı ile tam paket 352 $ fiyatla satışta olan siteler var) henüz görmesek de 5 MP HD kamerası ile hareketleri algılayabilen ve yüzleri tanımlayabilen bu kapı zili tasarımı işleri bir hayli kolaylaştıracak gibi duruyor.

Bildirimler anlık olarak telefona iletilir

Gelişmiş özelikleri ile kapınızdaki bekçiniz haline gelebilen bu zil ile sanki bir çift gözün sürekli olarak evinizin kapısını kontrol ediyor hissi duyabilirsiniz. Kameranın gelişmiş akıllı görüntüleme sistemleri algıladığı hareketleri anında cep telefonunuza ileterek evde olsanız da olmasanız da güvenliği bir üst seviyeye taşıyor. Kameranın WDR teknolojisi güneşin ter yönde olması sorunlarını da bertaraf ederek ve gece çalışabilme özelliği ile görüntüleri netleştirerek iletebiliyor.

Gelişmiş kamera sistemi

Kamera özelliklerinden taranacak alanları belirlenebiliyor ve belirlediğiniz alanlarda gerçekleşen hareketlerin ve görüntülerin size iletilmesi sağlanabiliyor. Yapay zeka sistemini kullanan kamera, nesnelerin hareket yollarını algılayarak sizin kapınıza mı yöneldiğini yoksa yoldan geçen bir nesne mi olduğunu da algılayabilir. Böylece zilin tarama alanına giren hareketli nesnenin yoldan geçen bir araba veya insanı algılayıp gereksiz şekilde görüntü iletimi yapmaz.

Yoldan geçen nesneleri algılama

Yüz tanıma sistemi ile, arkadaşlarınız veya aile bireylerinden biri ile  yabancıların algılayabiliyor. Hatta kapınıza gelen kargo paketine bile odaklanabiliyor. Tersine, birisi evinizin önünden geçerse veya yolda araba sürerse (isterseniz araç plakalarını kaydedebilir) sizi uyarmayarak yanlış pozitifleri ortadan kaldırır. Zil, kullandığı bu gelişmiş yapay zekalı kamera sistemi ile tüm bu hareketleri gerçek zamanlı olarak doğrudan telefonunuza gönderir.

Kapı zili, kapıya gelenlerle dahili hoparlörü ile birlikte geliyor. Arıca kurcalamaya dayanıklı bir sistemi vardır. Kapı zilini monte etmek, duvara vidalamak (bir montaj braketi ve mevcut kapı zilinizin kablolarını kullanarak) veya yapışkan arkalık kullanarak bir kapıya yapıştırmak kadar kolay. Akıllı kapı zili kendi yerleşik 5000mAh piliyle çalışır (Tip-c ile şarj olur ve 6 ay çalışır), ancak çalışma süresini tam bir yıl uzatan bir geçmeli (tercihen) 10000mAh pil paketi seçeneği vardır.

Hem zil hem güvenlik

Yakın gelecekte artık güvenliğin sadece teknolojik cihazlarla sağlanacağını varsayarsak bu konuda başlangıç misyonunu üstlenen bir kapı zili gibi görünüyor.

Geo-Mat

Teknik ve sayısal alanlarda ilgi duyduğu konularla ilgili içerik üretip, ürettiklerini paylaşmayı seven blog yazarı...

İlgili içerikler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu