Gerçek Yaşından Farklı Karakterleri Canlandıran 11 Oyuncu

Konu iyi oyunculuk olduğunda, onlarca hatta yüzlerce isim saymak mümkün. Bir oyuncunun iyi olup olmadığını belirlemek için pek çok kriter bulunsa da bizce en önemli noktalardan biri de kendi yaşından farklı yaştaki karakterlere hayat verebiliyor olması. Kimi oyuncular 23 yaşındayken 12 yaşındaki bir çocuğu kimileri ise 55 yaşındayken 32 yaşında bir adamı canlandırıyor. Kendi yaşlarından oldukça farklı yaştaki karakterleri başarıyla canlandıran oyuncuları sizler için derledik. İşte performanslarıyla göz dolduran birbirinden başarılı 9 oyuncu…

1. Andrew Garfield – İnanılmaz Örümcek Adam

aaa

Andrew Garfield, İnanılmaz Örümcek Adam filmlerinde kendinden 10 yaş küçük bir karakteri canlandırmak durumunda kaldı. Hikayeye göre Örümcek Adam 17 yaşında olsa da Garfield çekimler sırasında 27 yaşındaydı.

2. Jennifer Lawrence – Joy

Başarılı oyuncu Jennifer Lawrence, Joy filminin çekimlerinde henüz 25 yaşındaydı. Filmde ise 30 yaşında, 2 çocuklu ve bekar bir anneyi canlandırması gerekiyordu.

3. Audrey Hepburn – Breakfast at Tiffany’s

Gelmiş geçmiş en efsanevi yapımlardan biri olan Breakfast at Tiffany’s ile devam edelim! Film, 19 yaşında genç ve zeki bir kadın olan Holly’nin maceralarını konu ediniyor. Audrey Hepburn’un film çekimleri sırasında kaç yaşında olduğunu merak ediyorsanız hemen söyleyelim: 31!

İlgili içerikler

4. Alan Rickman – Harry Potter ve Sırlar Odası

Alan Rickman’ın en unutulmaz rollerinden biri olan Profesör Snape, Harry Potter ve Sırlar Odası filminde 32 yaşındaydı. O esnada ona hayat veren Alan Rickman ise 55! Onca yaş farkına rağmen harika bir iş çıkardığını yeniden söylememize gerek var mı? ?

5. Ian Somerhalder – Vampir Günlükleri

Bir dönemin en popüler dizilerinden olan Vampir Günlükleri, kardeş olan iki vampire gönlünü kaptıran genç bir kadını konu ediniyor. Vampirlerden biri o sıralar 30 yaşında olan Ian Somerhalder tarafından canlandırıyor. Hikayede vampirimizin olması gereken yaş ise 21!

6. Florence Pugh – Little Woman

Gelelim en ilginç farklardan birine. Little Woman filminin çekimleri sırasında 23 yaşında olan Florence Pugh, filmde 12 yaşındaki bir karakteri canlandırmıştı!

7. Leonardo DiCaprio – Catch Me If You Can

DiCaprio’nun en unutulmaz filmlerinden biri olan Catch Me If You Can, 19 yaşına henüz basmış genç bir adamın başına gelenleri konu ediniyor. DiCaprio 19 yaşında birini canlandırıyor olmasına rağmen film çekimleri sırasında 28 yaşındaydı!

8. Emilia Clarke – Game of Thrones

Daenerys rolüyle hafızalara kazınan Emilia Clarke, Daenerys’e hayat verirken 24 yaşındaydı. Hikayeye göre karakterin 17 yaşında olması gerekiyordu.

9. Alexis Bledel – Gilmore Girls

Gilmore Girls dizisinde 16 yaşındaki bir karakteri canlandıran Bledel, o sıralar henüz 19 yaşındaydı. Büyük bir yaş farkı olmasa da o yaşlardaki gençlerin hızlı bir şekilde büyüdüğünü unutmamalısınız!

10. Leighton Meester – Gossip Girl

Gossip Girl’deki Blair rolüyle hafızalara kazınan Meester, ilk sezonun çekimleri sırasında 21 yaşındaydı. Senaryoya göre Blair ise henüz 16 yaşındaydı!

11. Jennifer Lawrence – Açlık Oyunları

Açlık Oyunları serisinde üstün bir performans sergileyen Lawrence, çekimler sırasında 20 yaşındaydı. Hayat verdiği karakter ise tahmin edebileceğiniz üzere 16 yaşındaydı.

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

2 Yorum

  1. Hepsi sevdiğim aktörler, yeri geldiğinde büründükleri karakterde kendilerini tanımak bile zor oluyor. Gerçek sanatçı da bu noktada farkını ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu