Excelde Rakamı Yazıya Çevirme – Makrosuz

Excel uygulamalarında makro kullanmadan rakamı yazıya çevirmek mümkün, ancak bu biraz dolaylı bir yöntem  ve her basamağı ayrı ayrı tanıtıp okutmanız gerekiyor.

Sanırım uygulamayı anlatmak yerine örnek bir dosya üzerinde formülleri ve basamak değerlerinin nasıl okutulduğunu, daha sonra bunların tek bir hücrede yazı ile nasıl gösterildiğini uygulama dosyasından incelemek daha doğru olacak. Nette rastladığım ve bu konudaki sorulara cevap niteliği taşıyan dosyayı alttaki linkten indirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı ile ilgili detaylar 2. sayfada açıklanmış durumda. Kendinize göre özelleştirebilirsiniz. Sadece rakam giriş ve okuma alanı dışında kalan tüm hücreleri gizleyerek uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.

Excel rakamı yazıya çevirme

İlgili içerikler
Tür   zip
Boyut 57,7 KiB
İndirme 828 kez
Yükleme linki Sayıyı Yazıya Çevirme - Makrosuz

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

19 Yorum

  1. 10001,10 rakamı olur ise sondaki sıfıra nasıl ulaşacağız. Sağdan soldan fonksiyonlarını kullanıyorum olmuyor.

    1. Önekteki kuruş alanına iki basamaklı sayıyı yazmanız yeterli. Yazdığınız rakamı çalışmadaki alana yazdığımda çıkan sonuç şu: #On Bin Bir TL, On Krş.#

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu