Stresli İşlerde Çalışılanlarda Depresyon Riski Artarıyor

Stresli işlerde çalışılanlarda depresyon riski artarıyor, doktorlar tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, bir kişi zorlu bir işte haftada ne kadar çok saat çalışırsa, depresyona yakalanma olasılığı o kadar yüksektir.
Haftada en az 90 saat çalışmak, haftada 40 ila 45 saat çalışanlar arasında depresyon belirtilerindeki değişikliklerden üç kat daha fazla depresyon belirti puanlarındaki değişikliklerle ilişkilendirildi.

Ek olarak, daha az saat çalışanlarla karşılaştırıldığında, çok saat çalışanların daha büyük bir kısmının, tedavi gerektirecek kadar şiddetli, orta veya şiddetli depresyon teşhisi konacak kadar yüksek puanları vardı.

Yüksek Çalışma Saatlerinin Etkileri

Stresli işlerde çalışılanlarda depresyon riski artarıyor Bu çalışma, doktorlar ve doktorlar arasındaki yüksek depresyon oranlarıyla başa çıkmaya çalışan Ulusal Tıp Akademisi ve Amerikan Tıp Kolejleri Birliği gibi büyük ulusal kuruluşlardan gelmektedir. eğitim ve diğer sağlık profesyonelleri. Çalışmadaki kursiyerler bir önceki hafta çok çeşitli saat çalıştıklarını bildirmelerine rağmen, en yaygın çalışılan saat seviyesi haftada 65 ila 80 saat arasındadır.

Asistanlık programları için ulusal standartları belirleyen Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu, şu anda asistanlık çalışma haftalarına 80 saatlik bir sınır getirmektedir, ancak bu, dört haftadan sayılabilir ve istisnalar vardır. ACGME ayrıca tek bir vardiyanın uzunluğunu ve asistanların çalışabileceği ardışık gün sayısını da sınırlar. Çalışmalar, bu kısıtlamaların sakinlerin refahı ve hasta güvenliği riskleri üzerindeki etkisine ilişkin karışık sonuçlar göstermiştir.

Çalışma İçin Olgunlaşmış Popülasyon

Yeni çalışma, gerçek bir randomize araştırmanın mümkün olmadığı durumlarda bir randomize klinik denemeyi simüle eden, benzetilmiş klinik deneme adı verilen bir model kullanır. Ülke çapında neredeyse tüm kursiyerler yılın yaklaşık aynı zamanlarında başladığından ve bu programların belirlediği çalışma programları değiştiğinden, tıp eğitiminin bu aşamasından geçen insanları incelemek, klinik deneyleri çoğaltmak için idealdir.

Bugünün Sakinleri İçin Fark Yaratın

EFDC ve Sen, “Hekim sağlığı alanındaki ulusal girişimler, elektronik sağlık kayıtları, düzenleyici yük, dayanıklılık, işyerinde şiddet ve kültür dahil olmak üzere hekimlerin sağlığını etkileyen karmaşık faktörlere artan bir vurgu yapmaktadır” diyor. Eisenberg Depresyon ve Nörobilim Profesörü. “Bu vurgu, sorunu bilinçsizce karmaşık ve gerçek ilerleme için umutsuz hale getiriyor. Bu makale, çalışma saatlerinin tek bir faktörünün doktorların depresyonu ve esenliği üzerinde ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

 

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayın.

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu