Haşema nedir?

Soru-CevapKategori: Genel SorularHaşema nedir?
Ziyaretçi sordu 3 hafta önce

1 Cevap
LeyL-i Matem – 3 hafta önce

Haşema

1980 yılında bir grup üniversite öğrencisi tarafından kendi ihtiyaçlarını karşılamak için kuruldu. 1989 yılında ticarî faaliyete başladı. 1992 yılına kadar sadece şort üreten firma daha sonra koleksiyonunu kadın ve çocuk kıyafetlerini de kapsayacak şekilde geliştirdi. 90’lı yıllarda tesettür mayosu üretmeye başladı. Bu alanda faaliyet gösteren Türkiye’deki ilk firma olması nedeniyle tesettür mayoları sıklıkla haşema olarak anılmaya başlandı.

Haşema

Haşema Alırken Dikkat Edilmesi gerekenler

Haşemanın Kumaş Kalitesine Dikkat Edin

Haşema seçerken kumaş kalitesine dikkat etmelisiniz. Kumaşın vücuda zarar vermemesi açısından bu çok önemli. Aşırı naylon ya da polyester içeren kumaşlar vücuda hava aldırmayabilir. Bu durum sağlık açısından uygun olmayacaktır.

Haşema

Bone / Eşarp Seçimi

Haşemanın kendisi kadar bone/eşarbıda önemli. Başın sadece arkasında kalan boneler eğer başınızı sıkı kavramıyorsa denizde yüzme esnasında sürekli çıkarak canınızı sıkabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız, komple başa geçirilen bone/eşarp kullanmak daha doğru bir seçim olur.

Haşema

Model Seçimi

Haşema modelleri çok çeşitlidir. İlk zamanlarda 2 parçadan oluşan kombinasyonlar varken şimdilerde tulum ve elbise şeklinde kombinasyonlar oldukça fazla. Denizde yüzerken herhangi bir problem ya da zorluk olmaması açısından tulum ve elbise kombinasyonları daha uygun bir seçim olacaktır.

Çabuk Kuruyabilmeli

Bazı haşema ve tesettür mayoları denizden çıkar çıkmaz vücudu sarıyorlar. Bu yüzden seçiminizi yaparken bu konuda bilgi almanızı öneriyoruz. Kumaşın çabuk kuruyabilmesi de oldukça önemli. Çünkü deniz keyfi sonrası ıslak kalmak sorun olacaktır.

Haşema

Haşema Renk Seçimi

Geniş renk yelpazesine sahip olan haşemalarda en çok canlı renkler tercih edilse de biz daha çok naturel renkleri tercih etmenizi öneririz. Dikkat çekmeyen naturel renkler tesettürlü bayanlar açısından çok daha uygun olacaktır.

Cevabınız


Başa dön tuşu