Sınıf Kütüphane Programı 1.0 (Okullar)

Programın 1.1 Versiyonu Yayında. İncelemek için tıklayın >>

Sınıf Kütüphane Programı, daha önceden okul kütüphaneleri için yayınlanan hemen tüm özellikleri taşımakla birlikte, sınıf için gerekli olmayacak bazı bölümler çıkarıldı ve birkaç yeni düzenleme yapıldı.

Okul Kütüphane programını BURADAN inceleyebilirsiniz.

Sınıf Kütüphane Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

Program Özellikleri:

 • Kitap girişlerinde kitap türü yazılabilir.
 • İstatistikler bölümünde öğrencilerin okdukları kitap sayıları, ad ve türleri tek tıklama ile görülebilir.
 • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
 • Okunan kitaplarla ilgili detaylı istatistikler tutabilir. İade süresi program içinden belirlenebilir.
 • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
 • Bölümlerde kriterlere göre arama ve öğrencilerdeki kitap bölümünde tarihe göre filtrelemeler yapılabilir.
 • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve kimlerin hangi kitapları okudukları vs izlenebilir.
 • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
 • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

Boyut: 1.05 MB

Tür   zip
Boyut 1,1 MiB
İndirme 400 kez
Yükleme linki Sinif Kütüphane 1.2

NoName

Eğitimci olup, internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

17 Yorum

 1. Programı kullanıyorum. Çok hoş bir program.Benim bir sorunum var. Bu programdaki bilgileri başka bir bilgisayara taşıdığımda Türkçe karakterlerde bozulma oldu. Ben tüm bilgileri büyük harfle ve Türkçe karakterlerle girdim. Programın yüklü olduğu bilgisayarda sorun yok ama başka bilgisayara yedek kurduğumda bozuldu. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

  1. Bu tür bir sorunun olmaması gerekir. Yüzlerce bilgisayarda denendi. Aklıma gelen şu. Kullanılan yazı tipi (font) taşıdığınız bilgisayardan silinmiş olabilir. Windows/Fonts klasörünü başka bir bilgisayardaki fontlarla değiştirip deneyin…

 2. merhaba umarım bana yardım edebilirsiniz.
  ben sizin eski sürüm kütüphane porogramınızı kurdum,binlerce kitap adı ve üye adı gırdik;ancak daha sonra bu sürümün yeterli olmadığını görüp YENİ SÜRÜMÜ yükledik. sorunumuz YEDEK olarak aldığımız kopya bizden acces bizden şifre istiyor… şifreyi söyler misiniz? acaba eski kayıtlar yenisi üzerinde çalışacak mı?
  şimdiden teşekkürler

  1. Yedek dosyayı programın kurulu olduğu dizine atın, veritabanını direkt olarak açmak hata yapmanıza neden olabilir, program arayüzünden istediğiniz gibi veri girebilirsiniz. Ancak mutlaka veritabanına manuel müdahale etmek istiyoruz diyorsanız şifre: kutuphane10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu