Programlarımız

Sınıf Kütüphane Programı 1.0 (Okullar)

Programın 1.1 Versiyonu Yayında. İncelemek için tıklayın >>

Sınıf Kütüphane Programı, daha önceden okul kütüphaneleri için yayınlanan hemen tüm özellikleri taşımakla birlikte, sınıf için gerekli olmayacak bazı bölümler çıkarıldı ve birkaç yeni düzenleme yapıldı.

Okul Kütüphane programını BURADAN inceleyebilirsiniz.

Sınıf Kütüphane Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

Program Özellikleri:

 • Kitap girişlerinde kitap türü yazılabilir.
 • İstatistikler bölümünde öğrencilerin okdukları kitap sayıları, ad ve türleri tek tıklama ile görülebilir.
 • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
 • Okunan kitaplarla ilgili detaylı istatistikler tutabilir. İade süresi program içinden belirlenebilir.
 • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
 • Bölümlerde kriterlere göre arama ve öğrencilerdeki kitap bölümünde tarihe göre filtrelemeler yapılabilir.
 • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve kimlerin hangi kitapları okudukları vs izlenebilir.
 • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
 • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

Boyut: 1.05 MB

Tür   zip
Boyut 1,1 MiB
İndirme 26 kez
Yükleme linki Sinif Kütüphane 1.2

YoRuMSuZ

Asıl mesleği eğitim olup internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

18 Yorum

 1. İyi günler,
  kütüphane programımızı okulumuzda 1 senedir kullanıyoruz, emeğinize ve programı karşılık beklemeden paylaşma noktasındaki asil davranışınıza minnattarız.

  İzninizle programın gelişimine katkısı bulunacağını da düşünerek bir önerimi dile getirmek istiyorum.

  Kitap geciktirenler listesinin çıktısını alınca sınıflar karışık olarak geliyor,biz geciktirenlerin listesini sınıf öğretmenlerine vermekte güçlük çekiyoruz.

  Kitap bölümünde üsteki adı bölümüne yada alan kodu böümüne tıklayınca sıraya giriyor, geciktirenler bölümünde de sınıf butonuna tıklanınca sınıfa göre sıraya girseler çok daha işlevsel olacaktır.

  Tekrar teşekkür ederim…

 2. Kütüphane programından yazıcı çıktısı alamıyorum. Yazıcı ayarlarında herhangi bir problem yok. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi çalışmalar…

 3. Hocam yazıcı çıktısında herhangi bir sorun yok. Programın binlerce kullanıcısı var ve butür bir sorun iletilmedi.

 4. Programın önceki versiyonunu kullanıyorken data dosyasını yeni programın data dosyasının yerine kopyaladık. Öğrenci ve kitap listesini aynen aldı fakat bu kez iade edilen kitapları “Üyelerdeki Kitap Listesi”den düşmemeye başladı. Ayrıca Kitap listesinde bir arama yapılıp yazılan değerler arama bölmesinde kaldığı zaman üyeye kitap verirken diğer kitaplara ulaşamıyor. Bu ikinci derece bir sorun ama ilk soruna bir çözüm var mı?

 5. okulda kütüphane 1.0 programını kullanmaya basladık çok sade ve güzel emeğinize çok tesekkurler.Sorunumuz ise veri tabanı yedekledikden sonra Mic. Access dosyasını açmak istediğimizde şifre sorması şifrenin ne oldugu hakkında bilgi verebilirseniz şimdiden teşekkurlerimizi iletiriz.

 6. Sınıf Kütüphane Programını kullanıyoruz,fakat veri tabanı yedekleme şifresi istiyor.
  yardımcı olursanız seviniriz. çalışmalarınızda başarılar diliyoruz ve sizi izlemeye devam edeceğiz. Çok teşekkürler.

 7. Sınıf kütüphane programında yedekleme için herhangi bir şifre yok. Sanırım başka bir şey söylemek istediniz. Yedekleme butonuna basın ve açılan pencereden otomatik olarak programın bulunduğu dizine, isterseniz seçtiğiniz herhangi bir taşınabilir medyaya yedek alabilirsiniz.

 8. emeğinize ve programı karşılık beklemeden paylaşma noktasındaki asil davranışınıza minnattarız.yedekleme yaptık fakat microsoft access actığımda benden veri tabanı parolasını giriniz kamutu karsıma cıktı ne yapmam lazım teşekkürler

 9. Yedeklediğiniz dosyayı açmanıza gerek yok. İçerisinde yapacağınız değişiklik zaten programın çalışmamasına neden olabilir. Gerektiğinde manuel olarak yedek dosyasını kopyalayıp programın kurulu olduğu dizine atabilirsiniz.

  1. Kütüphane programında ödünç kitap verme bölümünde kesinlikle bir hata yok. Girdiğiniz üye numaralarına ve kitap no larına dikkat edin yeterli. Denemek için lütfen birkaç kitap ve üye girin. Daha sonra asıl verilerinizi girersiniz.

 10. merhaba umarım bana yardım edebilirsiniz.
  ben sizin eski sürüm kütüphane porogramınızı kurdum,binlerce kitap adı ve üye adı gırdik;ancak daha sonra bu sürümün yeterli olmadığını görüp YENİ SÜRÜMÜ yükledik. sorunumuz YEDEK olarak aldığımız kopya bizden acces bizden şifre istiyor… şifreyi söyler misiniz? acaba eski kayıtlar yenisi üzerinde çalışacak mı?
  şimdiden teşekkürler

  1. Yedek dosyayı programın kurulu olduğu dizine atın, veritabanını direkt olarak açmak hata yapmanıza neden olabilir, program arayüzünden istediğiniz gibi veri girebilirsiniz. Ancak mutlaka veritabanına manuel müdahale etmek istiyoruz diyorsanız şifre: kutuphane10

 11. Programı kullanıyorum. Çok hoş bir program.Benim bir sorunum var. Bu programdaki bilgileri başka bir bilgisayara taşıdığımda Türkçe karakterlerde bozulma oldu. Ben tüm bilgileri büyük harfle ve Türkçe karakterlerle girdim. Programın yüklü olduğu bilgisayarda sorun yok ama başka bilgisayara yedek kurduğumda bozuldu. Bunu nasıl düzeltebiliriz?

  1. Bu tür bir sorunun olmaması gerekir. Yüzlerce bilgisayarda denendi. Aklıma gelen şu. Kullanılan yazı tipi (font) taşıdığınız bilgisayardan silinmiş olabilir. Windows/Fonts klasörünü başka bir bilgisayardaki fontlarla değiştirip deneyin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu