Dedektif Olabilir misin? – Test

Bir dedektif olayları çözmek için ortamda kimsenin göremediği ayrıntıları görmek zorundadır. Peki siz bir dedektif olabilir misiniz? Ortamda kimsenin dikkat etmediği ayrınlar sizin dikkatinizi çeker mi?

Evet diyorsanız buyrun testimizi çözün ve ayrıntılar konusunda ne kadar dikkatli olduğunuzu görün… Bu testte 11 dedektiflik sorusu vardır.

Dedektif Olabilir misin?

Katil kim
Okulun ilk günü coğrafya öğretmeni öldürülür. Polisin elinde 4 şüpheli vardır: Bahçıvan, matematik öğretmeni, beden eğitimi öğretmeni, okul müdürü. Bahçıvan çalıları budadığını, Matematik öğretmeni yıl ortası sınavlarını hazırladığını, Beden eğitimi öğretmeni basketbol oynadığını, Okul müdürü odasında olduğunu söyler. Polis bu ifadelerden hemen katili tespit eder.

Katil kimdir ve polis bunu nasıl anlamıştır?
Bahçıvan
Matematik öğretmeni
Beden eğitimi öğretmeni
Okul müdürü

Doğru!

Yanlış!

Hangisi solak - soru
Bu resimdekilerden hangisi solaktır?
Demirci
Oduncu
Memur
Fotoğrafçı
Garson

Doğru!

Yanlış!

Garson ve sarhoş müşteri - soru
Dedektif restorana girdiğinde garson ve sarhoş bir müşterinin tartıştığını görür. Garson adamdan sipariş ettiği yemeğin de parasını istemektedir ancak adam yemek sipariş etmediğini sadece içki içtiğini söyler. Garson adamın sarhoş olduğu için 2 saat önce sipariş ettiği yemeği hatırlamadığı konusunda ısrar eder. Ancak dedektif garsonun yalan söylediğini anlar ve insanları dolandırmaktan işlem yapar.

Dedektif bu yalanı nasıl anlamıştır?
Duvardaki saatlerden
Asılı şapkadan
Çaydanlıktan
Çöp kovasından

Doğru!

Yanlış!


Süpermarkete bir hırsız dadanmıştır. Ocak, Nisan ve Haziran aylarında yaşanan hırsızlık vakalarına dair güvenlik kameraları görüntüleri üstteki gibidir.

Bu görüntüleri izleyen görevliler hırsızı tespit eder. Görüntülerdeki kişiler arasından hırsız hangisi?
Adam
Hamile kadın
Beyaz kıyafetli kadın
Siyah etekli kadın

Doğru!

Yanlış!

Dedektif nehir
Sıcak bir yaz günü dedektif ve ortağı kaçak bir mahkumu aramaktadır. Çok hızlı akan ve derin bir nehrin kenarında serinlemeye çalışan gençlerin yanına giderek, onlar yaşlarında bir kaçağı aradıklarını söyler. Gençlerden biri nehrin karşı kıyısını işaret eder ve az önce yanlarından geçtiğini nehre atlayarak karşı kıyıya ulaştığını anlatır. İsterlerse karşıya geçmeleri için dedektif ve ortağına botunu verebileceğini söyler. Ancak dedektif bu teklifi reddeder ve aradıkları kaçağın bu üç gençten biri olduğunu düşünür.

Dedektif bu kanıya nasıl varmıştır?
Karşıdaki tabeladan
Nehrin hızlı akışından
Karşıdaki adamın duruşundan

Doğru!

Yanlış!

Odadan kaçış
John bir odada kapana kısılmıştır. Odada sadece masa, sandalye ve çıkabilmek için iki kapı vardır. Ancak kapılardan bir tanesinin arkasında birkaç gündür hiçbir şey yememiş çok aç bir aslan vardır. Diğer kapıda güneşin altında içi öldürücü derecede sıcak cam bir tünele çıkmaktadır.

John bu odadan nasıl kaçar?
Cam tünelden kaçar
Kapıdan kaçar
Tavandaki delikten kaçar

Doğru!

Yanlış!

Otomobilin park ettiği here hangi sayı gelmeli
Resimdeki numaralara göre otomobilin park ettiği yerde hangi sayı vardır?
50
76
87
94

Doğru!

Yanlış!

Hücreden nasıl çıkılır?
Jack zemini toprak bir hücrededir. Hücredeki pencere ulaşılamayacak kadar yüksekte ve etrafında bir kürekten başka hiçbir şey yoktur. Yiyecek yada içeceği de olmayan Jack'in hücreden kaçması için iki günü vardır aksi durumda ölecektir.

Jack bu hücreden nasıl kaçar? (Tünel kazmak çözüm değil çünkü iki günden fazla sürüyor)
Kürekle duvarı deler
Pencereden kaçar

Doğru!

Yanlış!

Kayıp gerdanlığı bul
Bayan Smith polise giderek antika gerdanlığının kayıp olduğunu bildirir. Polis olay yerine geldiğinde Penceredeki kırık dışında eve nereden girildiğine dair bir iz bulamaz. Ancak evin içi tamamen karışmış haldedir. Eşyalar etrafa saçılmış ve yerde ayak izleri vardır. Ertesi gün polis Bayan Smith'i tutuklar.

Polis bu kanıya nasıl varmıştır?
Ayak izlerinden
Masanın devrik olmasından
Vazonun düşmüş olmasından
Cam kırıklarından

Doğru!

Yanlış!

Katil kim?
Yaşlı bir adam şehrin dışındaki evinde yalnız başına yaşamaktadır. Bir Cuma günü postacı kapısını çaldığında kapıyı kimsenin açmadığını görür. Postacı camdan bakar ve yaşlı adamın kanlar içinde yerde yattığını görür. Polis olay yerine geldiğinde evin kapısında Salı gününün gazetesini, 2 şişe sıcak ve 1 şişe soğuk süt bulur. Ertesi gün polis katili tutuklar.

Polis nasıl bu kadar kolay katili bulmuştur?
Gazete taşıyıcısı
Postacı
Sütçü

Doğru!

Yanlış!

Bikininin üstünü kim çaldı
Sıcak bir yaz günü dedektif sahilde dinlenirken bir kadının ağladığını duyar. Sesin geldiği yere gittiğinde gözyaşları içindeki genç kadın bikinisinin üst kısmını çıkarıp güneşlenirken uyuyakaldığını ve uyandığında bikinisinin üstünün yerinde olmadığını anlatır. Dedektif bölgede genç kadının ayak izleri haricinde başka ize rastlayamaz. Etrafta toplanmış olayı izleyen insanlara bakar ve bikini üstünü kimin çaldığını bulur.

Bikini üstünü kim çalmıştır ve dedektif bunu nasıl tespit etti?
Kadın
Şişme botlu adam
Raket tutan adam
Olta tutan adam

Doğru!

Yanlış!

Sonucu görmek için testi paylaş !

Subscribe to see your results

Dedektif Olabilir misin? – Test

Bu sınavdaki %%total%% sorudan %%score%% tanesine doğru cevap verdin

%%description%%

%%description%%

Yükleniyor...

İlgili içerikler

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu