Sevdiğiniz Renge Göre Kişiliğiniz – Test

Renge Göre Kişiliğiniz herkesten farklıdır. Tarih boyunca insanlar renklerin kendilerine ve yaşamlarına olan etkisini merak etmişlerdir.

Özellikle Uzakdoğu’da bir tür terapi olarak kullanılan renklerin etkisi bugün birçok alanda kullanılmaktadır.

Kamusal alanlarda dikkat çeken ve insan psikolojisini etkileyen kimi renkler, içe kapanıklık yaparken kimi renklerin enerji veren etkisi, renklerin önemini bir kez daha gündeme getiriyor.

Renkler insan psikolojisini yakından etkileyen faktörlerdir. Tarih boyunca doğudan batıya her alanda renklerin önemi ve insan psikolojisi üzerine durulmuş, sanatçılar eserlerine renklerin etkilerini göz önüne alarak yaparken kamusal alanlarda da bu etki göz önüne alınarak tasarımlar yapılmıştır.

İlgili içerikler

Ağırlıklı olarak erkekler; yeşil deniz mavisi turuncu ve koyu mor renkleri tercih ederken, kadınlar; firuze yeşili açık mavi pembe gibi açık-uçuk renkleri çocuklar ise; mavi kırmızı yeşil sarı ve turuncu gibi canlı renkleri daha çok sevmektedirler.

O halde sevdiğiniz renge göre sizin karakter özellikleriniz nelermiş görelim.

Sevdiğiniz, favori renginizi seçiniz ve kişilik özellikleriniz öğrenin.

Doğru!

Yanlış!

Sonucu görmek için testi paylaş !

Subscribe to see your results

Sevdiğiniz Renge Göre Kişiliğiniz

%%personality%%

%%description%%

%%personality%%

%%description%%

Yükleniyor...

İlgili içerikler

Bir Yorum

 1. Yeşil favorim
  Pek çok kavramla ilişkili olarak karşımıza çıkar, bunların içinde en güçlüsü ve evrensel olanı doğadır. Buna bağlı olarak ayrıca yaşamı, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeler. Bazı kültürlerde orta yaşlardaki gelinler, doğurganlığı simgelemesi için yeşil giyer. Yeşil, gözler için en rahat renktir ve görme gücünü artırır. Sakinleştiricidir ve sinir sistemi üzerinde doğal bir etki yapar. Televizyona çıkmadan önce insanların yeşil renkli odalara alınmaları onların heyecanlarını yatıştırabilir. Yeşil aynı zamanda hastanelerde de popüler bir renktir. Çünkü hastaların rahatlamasını sağlar.

  Yeşil, rengin farklı tonları farklı mesajlar iletir.
  Koyu Yeşil: Soğukluk, erkeksilik, tutuculuk ve zenginlik kavramlarını ifade eder.
  Zümrüt Yeşili: Ölümsüzlük.
  Zeytin yeşili: Barış
  Sarımsı yeşil: Tüketicilerin en son tercih ettiği renktir.
  Yeşil, ayni zamanda Amerikan kültüründe parayı simgeler.

  Yeşil rengi tercih edenlerin kişilik analizinde; bu kişilerin kendilerine değer verme duygularının çok fazla olduğu görülür. Doğru bildiğinde ısrarcıdırlar. Fikrinden ödün vermez. Doğrucudur. Kovalayıcı ve takipçidir. Otoritesi ve inandırıcılığı ile çevresindekileri etkilemeyi başarır. Bazen abartıya kaçarak megaloman küstah bir kişilik sergileyebilirler.

  gayet güzel beni anlattı 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu