Okul Kütüphane 1.1 (Eğitim – Kurumlar)

Okul Kütüphane 1.1 (Eğitim – Kurumlar)
16.08.2007
575
A+
A-

Okul kütüphaneleri için hazırlanmış olan program ile kütüphanelerde yapılması gereken tüm işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

30 Ekim 2007 – Programın 1.1 versiyonu yayında.
Bu versiyonda kullanıcı istekleri doğrultusunda 2 önemli yenilik yapıldı.

1- Üye No ile kitap verme sırasında oluşan sorun bertaraf edildi. Artık Üye No yazıp Enter tuşuna basarak üye
arayabilirsiniz.
2- Program ilköğretim okullanına yönelik hazırlandığı için sınıf girişlerinde format uygulanmıştı. Artık kullanıcı istediği formatta sınıf kaydı yapabiliyor. (Liselerde soruna neden oluyordu)

Yukarıdaki değişiklikler sizin için önemli değilse önceki versiyonu (1.0) kullanmaya devam ediniz.

Not: Yeni versiyon kurmadan önce verilerinizi yedeklemeyi unutmayınız.

Özellikleri:

 • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
 • Okunan kitaplarla ilgili detaylı istatistikler tutabilir.
 • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
 • Öğretmenler ve normal üyeler için ayrı ayrı iade günü belirleyebilir, iade süresi geçmiş kitap ve üyeleri farklı renkte görebilirsiniz.
 • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve en çok kitap okuyan sınıfları görebilirsiniz.
 • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
 • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
 • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.

Boyut: 1.08 MB

Tür  zip
Boyut1,1 MiB
İndirme28.795 kez
Yükleme linkiOkul Kutuphane Programi

Okul kütüphane programı

YORUMLAR
 1. okay dedi ki:

  1 kitaptan birden fazla varsa yani 5 adet mesela bu kitabı bir öğrenciye verince ikinciye veremiyoruz kitap yok diyor… ne yapmalıyız..

 2. okay dedi ki:

  adet sayısı 5 olan kitabı sadece proğram cir öğrenciye veriyor diğer 4 kitabı veremiyoruz çünkü ödünç ver dediğimizde kitap yok diyor ne yapabiliriz…

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Hocam maalesef bu şekilde. Kitapların sonuna 1, 2, 3 şeklinde numara verirseniz rahat edersiniz.

 3. yunus cıbız dedi ki:

  eski sürümü kullanıyorum yeni sürümü kurunca eski sürümdeki kitaplarıo nasıl yeni sürüme aktarabilirim

 4. MEHMET dedi ki:

  SEVGİLİ YORUMSUZ KARDEŞ Yaptığınız programı yaklaşık üç yıldır kullanıyorum. emeğinize sağlık. Benim size birkaç sorum olacaktı. Bu sorunları bu sitelere pek girmediğim için sizlere ulaşamadığım için şimdiye kadar soramadım
  1- Üyelerdeki kitapları geri alırken geri al dediğimizde program takılıyor ve kitabı geri almıyor. gözüküyor. Bazen alıyor ama kitap iki tane oluyor hem kitap listesinde hem de üyelerdeki kitaplarda oluyor. Bu işlemi devam ettirdiğimizde tekrar tekrar almış gözüküyor böylece aynı kitaptan çok sayıda oluyor Hem de geri alınmamış gözüküyor Artık bu durum da programı kendim takip etmek zorunda kalıyorum. bu da zamanımı alıyor. Düzeltmek için kitap listesini tek tek tarıyoruz. Teşekkürler
  2- Okuldaki bilgisayardaki sınıf kütüphane 1.01 i okul kütüphane programına dönüştürebilir miyim? veya versiyonunu yükseltebilir miyim?

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Bilgisayardaki ram kullanımı yükseldiğinde bu tür sorunlar seyrekte olsa yaşanabiliyor hocam. Sınıf kütüphane programı veritabanı evet okul kütüphane programında kullanılabilir ancak alanlarda gerekli değişiklikleri yapmalısınız. Her iki veritabanının şifresi de “kutuphane10” (Tırnaklar yok)

 5. nurgül dedi ki:

  ya ben yükledim fakat şifre istiyor

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Hem kurulum sırasında hem de konuda ilk kurulumdaki şifreler yazıyor:
   Kullanıcı Adı: admin
   Şifre: 1

 6. Mustafa KARAAĞAÇ dedi ki:

  Öncelikle böyle güzel bir program yaptığınız için teşekkür ederim Benim önerim şu şekilde olacak: Üyelerdeki ödünç kitaplar bölümünde sınıflar bazında bir sıralama yapamıyorum. Bu durumu düzeltme imkanınız var mı? Kitap listesi bölümünde kitapları A den Z’ye veya demirbaş numarasına göre çok güzel sıralıyor aynı durumu üye ödünç kitap bölümde de yapabilirseniz çok sevinirim.Teşekkürler…

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Sonraki versiyonda bu durumu dikkate alırım.

   1. Mustafa KARAAĞAÇ dedi ki:

    Sorması ayıp hocam ama acaba bir sonrakş versiyonu ne zaman hazaırlayabilirsiniz?:)

    1. YoRuMSuZ dedi ki:

     Hocam şimdilik herhangi bir güncelleme düşünmüyorum 🙂

    2. Mustafa KARAAĞAÇ dedi ki:

     Hocam sınıf kütüphane programını güncellemişsiniz. bir de oku kütüphane programını güncelleseniz valla çok makbule geçer:)

    3. YoRuMSuZ dedi ki:

     Hocam artık tüm okullar paket program kullanıyor ve entegre olarak kütüphane programı da geliyor bu paket programlarda. O yüzden daha çok sınıf öğretmenlerinin işine yarayacağını düşünerek Sınıf kütüphane programı ile ilgileniyorum sadece.

 7. YILMAZ KARAÇAYIR dedi ki:

  selam. Kütüphane programını yedekledim. Sonra bilgisayara format attık. Ancak programı tekrar kurduğumda yedekteki veriyi açamıyorum. yani veri tabanını açamıyorum..selamlar

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Yedeklediğiniz “Data” adlı dosyayı programın kurulu olduğu dizine kopyalayın. Ayrıca programla ilgili sorun ve sorularınızı http://www.cerezforum.com adresinde paylaşırsanız daha hızlı cevap bulabilirsiniz…

 8. mustafa tuğrul dedi ki:

  Selamun Alyekum Allah razı olsun bu çalışmayı yapanlardan.
  Benim sorunum 850 kadar kitap girdim. ancak 15 öğrenci kaydettitek sonra program isim kaydetmemeye başladı sadece no kaydetti. ne yapayım.

  1. YoRuMSuZ dedi ki:

   Hocam böyle bir sorun olmaması gerekiyor. Programda kayıt sınırlaması yok. Eğer sorun devam ederse programın kurulu olduğu dizinde bulunan “Data.mdb” dosyasını zipleyip cerezforum[at]hotmail.com adresine iletin…