Hafızayı Güçlendirme

Ginkgo Biloba (Japon Eriği) sürekli dikkat gerektiren veya yoğun ve stresli iş yerlerinde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını artırmak için önerilmektedir.

Hafıza ve konsantrasyonu güçlendirirken aynı zamanda enerji takviyesi de sağlar. Stres ve yoğun iş temposundan kaynaklanan unutkanlık için en doğal çözümdür. Taurin, bir aminoasittir ve vücutta doğal olarak bulunur. Nörolojik fonksiyonları ve nörolojik iletişim mekanizmasını kuvvetlendirebilir ve düzenleyerek antioksidan özellikler gösterir. Beyin hasarlarından sonra vücutta taurin seviyeleri artırılır bunun nedeni nörolojik olarak koruyucu olması ve nörolojik canlandırıcı etkilere sahip olmasıdır. Beyin ve sinir sistemindeki kalsiyum ve potasyum dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Taurin merkezi sinir sisteminde anksiyete önleyici özellikler taşımaktadır. Potasyum saplıklı sinir sistemi ve düzenli kalp ritmi için önemli bir mineraldir. Vücutta hücre içi kimyasal reaksiyonlarda, hücreler arası besin iletiminin düzenlenmesinde önemlidir. Bu fonksiyonları yaşla azalır. Eksikliğinde aşırı cilt kuruluğu, akne, ishal, kavrama bozukluğu, bulantı-kusma, tansiyon düşüklüğü, kolesterol düzeylerinde artış, kaslarda yorgunluk-zayıflık, periyodik baş ağrıları görülür.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, Yaşasın Hayat, Doğan Kitap 2003 DMAE hücre içerisinde oluşan metabolik atıkların hücre dışına atımını etkinleştirir. Beyin için önemli bir madde olan asetilkolin üretimini hızlandırır, endişe azaltıcı etkiler verir, öğrenme potansiyelinin ve konsantrasyonun artırımına yardımcıdır. KoenzimQ10 vücudun enerji kaynağının esasını teşkil eden hücresel enerjinin oluşmasına yardım eder. Bu enerji bağışıklık sistemini güçlendirir. Özellikle kalp kasının fonksiyonlarında etkili bir düzenleyicidir. Antioksidan etkisinin yanı sıra, dolaşım sisteminin düzenli bir şekilde işleyebilmesine katkı sağlar. Yaşlılık etkilerini azaltır. (Antioksidan ve anti-aging etki) Kalbin sağlıklı çalışmasına yardım eder ve kardiyovasküler hastalıklarda iyileştirici etkiye sahiptir. Grape Seed (Üzüm Çekirdeği – Vitis Vinifera) çok özel doğal bir antioksidandır.

Antioksidanlar en etkin anti-aging (yaşlanmayı geciktirme) gereçlerindendir. Antioksidanların yardımı ile hastalıkların oluşumu önlenebilir, hormonal denge korunabilir, yaşlanma süreci geciktirilebilir. Fenilalanin (L-Phenylalanine); vücutta üretilen çeşitli proteinlerin yapı taşı olan bir temel amino asittir. Bilindiği gibi temel amino asitler vücutta üretilmezler ve dışardan gıda veya ek gıdalarla alınmaları gerekir. 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler vücut ağırlıklarının her kilogramı başına günde ortalama 15 mg fenilalanin’ e ihtiyaç duyarlar. L-Tirosin (L-Tyrosine) proteinlerin ve iki önemli sinir taşıyıcısının (nörotransmitter) vücutta üretilmesi için gereklidir. B6 vitamini pyridoxine olarak da adlandırılan, vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Diyetle veya ek vitamin olarak mutlaka alınmalıdır. Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar. B6 vitamini iştahımızı, ağrıya karşı duyarlılığımızı, uyku düzenimizi, ruh durumumuzu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında da etkili olmaktadır.

rerkan

Kendi işinde kendi gücünde kendi keyfinde biri.

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu