Google Chrome JavaScript Kapatma

JavaScript Kapatma eylemi web sitelerinin görsellik ve reklam amaçlı sunumları için kullandığı JavaSciptler kimi zaman rahatsız edici boyutlara ulaştığında kullanılıyor. Sayfaları sadece okunabilir ve sade arayüzle gezmek için tarayıcıların javascript özelliğini kapatmak isteyebilirsiniz. Tüm tarayıcıların bu özelliği kapatmak için opsiyonları mevcut. (Güncelleme: Nisan 2022)

JavaScript Kapatma işlemi için

Google Chrome‘un son sürümlerinde menülerde küçük değişiklikler olsa da yöntem yaklaşık olarak aynı. Chrome için javascript seçeneğini şu şekilde kapatabilirsiniz.

  • Chrome tarayıcının sağ üst köşesindeki dikey üç noktaya tıklayın Ayarlar penceresini aktif edin.
  • Açılan pencereden Gizlilik ve güvenlik > Site ayarları bölümüne tıklayın.

Chrome JavaScript kapatma

  • Açılan pencereden JavaScript tıklayın.
  • Yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede “Sitelerin JavaScript kullanmasına izin verme” onay kutucuğunu seçip sağ üstteki çarpı işaretine tıklayarak sayfadan ayrılın.

Chrome JavaScript kapatma ayarı

İlgili içerikler

Artık web sayfalarını javascript karmaşasından arındırılmış olarak gezebilirsiniz. Ancak bazı web sayfalarındaki kullanıcı etkileşimini sağlayan javascriptlerin de devreden çıkacağını unutmayın. Aynı yolla istediğiniz zaman javascript gösterimini aktif edebilirsiniz.

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu