Facebook Hesabını Tamamen Silmek

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta hesap açmak çok kolay ancak gün gelip bu hesabı tamamen silmek istediğinizde bu hiçte kolay değil. 300 milyonu geçen kullanıcı sayısı ve 1 milyar dolara yakın yıllık geliri ile gün geçtikçe büyüyen Facebook herşeyi üyelerini memnun ederek halletmiyor.

Facebook Hesabını Tamamen Silmek

Eğer Facebook’tan hesabınızı tamamen sildirmek istiyorsanız bu hiçte kolay değil ancak kendinizi banlatmak suretiyle hesabınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için;

  • Hack’lenmiş hesap numarası yapmak: Profilinize sanki hack’lenmişsiniz gibi anlamsız şeyler yazın.
  • Sahte hesap açıp şikayet etmek: Farklı bilgisayarlardan farklı hesaplar açın, hesabınıza sürekli farklı bilgisayarlardan girin ve bunu profilinizde vurgulayın.
  • İnsanları rahatsız etmek: Anlaştığınız en az 10 arkadaşınıza onları kızdıracak mesajlar atın. Arkadaşlarınız ise bu gelen mesajları ekranın üstünde bulunan, spam’ı şikayet et butonunu kullanarak yöneticilere bildirsin.
  • Halka açık gruplarda rahatsızlık vermek: Gruplara üye olup grup üyelerini rahatsız edecek mesajlar yazın ve gün içinde birçok kişinin sizi şikayet etmesini sağlamayın. Irkçılık ve küfür en etkili banlanma yöntemleri.
  • Kişisel haklara hakaret: Anlaştığınız kişinin duvarına gelin ve ona açık açık hakaret veya küfür edin. Diğer arkadaşlarınız ise sizin o mesajınızı alta bulunan şikayet et butonuna tıklayarak yöneticilere bildirsin.

* * * * * * * * * *

İlgili içerikler

Son zamanlarda Facebook tarafında kendi inisiyatifinizle hesabınızın silineceği söyleniyor. Bunun için alttaki yöntemi de kullanabilirsiniz…

Facebook’u kullanmayı artık düşünmüyorsanız ve hesabınızın tamamen silinmesini istiyorsanız, alttaki linke tıklayın ve yönergeleri izleyin.

http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Hesabınızı yeniden etkinleştiremeyeceğinizi, eklediğiniz tüm içerik ve bilgilerin geri getirilemeyeceğini unutmayın!

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu