Erkeklerin Flört Hareketleri – Beden Dili

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek olarak elini boğazına götürerek kravatını düzeltir.

Kravatı yoksa yakasını düzeltir veya omuzlarından hayali tozları silkeler ve kol düğmelerini, gömleğini, ceketini ve diğer giysilerini düzeltir. Ayrıca saçını da düzeltmek gibi beden dili hareketlerini sergileyebilir.

Vücudunu kadına çevirerek ayağını ona doğru uzatabilir. Mahrem bakışı kullanır ve bakışlarını normalden bir an daha uzun tutar. Gerçekten ilgileniyorsa göz bebekleri büyür. Genellikle boyutlarını vurgulamak ve dişiyle ilişkiye geçmek konusundaki hazır olma durumunu göstermek için elleri kalçalarında olarak durur. Otururken veya bir duvara yaslanırken apış arasını göstermek üzere bacaklarını da açabilir.

Erkeklerin beden dilini tanımak

İlgili içerikler

İş flört ayinlerine geldiğinde çoğu erkek nehir kenarında durup kafalarına büyük bir sopayla vurarak balık avlamaya çalışan biri kadar başarılıdır. Kadınların balıklarını avlamak için hiçbir erkeğin hayal edemeyeceği kadar çok hileleri ve avcılık becerileri vardır.

Gülümseyişini tanıyın

Gülümsemek ve gülmek farklı duyguları ifade ederken başvurduğumuz doğal davranıştır. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte; utanç, neşe, mahcubiyet, ilgi belirtisi, konuyu savuşturma, asabiyet vb. gibi duygular gülmek ve gülümsemekle ifade edilebilir.

Bir de sahte gülüşler vardır ki; dikkatli gözler karşısında kişiyi hemen ele verir. Genellikle durumu idare etmek ve içlerindeki gerginliği azaltmak gerektiğinde sahte gülüşlere başvurulur. Karşısındaki kişi ile iletişime geçmek istemeyen ama iletişimde olmak zorunda olanlar sahte gülümseme takınırlar.

Sana gülümseyen insanın samimi olup olmadığının ipuçları 4 bölgede görülebilir. Tek tek anlam ifade etmez, üçü’ de aynı anda gerçekleşmelidir.

Gözler: Samimi şekilde gülen insanların göz şeklinde belirgin değişiklik olur. Göz kapakları neredeyse gözü tamamen kapatır.
Kaz Ayakları: Başımızın belası, olmasını hiç istemediğimiz kaz ayakları, samimi şekilde gülen erkeklerde belirginleşir.
Yanaklar: Gülümsemeyle beraber yanaklar yukarı doğru çekilir. Sahte gülümseme sırasında yanaklar yukarı çekilirken, gözler açık görünür. Ve burun etrafından aşırı kırışıklık oluşur.
Alt Dişler: Her iki gülümseme modelinde de ağız yana doğru açılır. Gerçek gülümseme de yukarı ve aşağı doğru açılarak alt ve üst dişler ortaya çıkar. Samimi olmayan gülüşte ise sadece üst dudaklar yukarıya doğru açılır.

YALAN SÖYLEYEN ERKEK

Yalan söyleyen erkek, yakalanmaktan korktuğu için kalp atışları hızlanır ve vücuduna kan hücum eder. Bu da kulak, alın ve burunda kaşıntıya yol açar. Sizinle konuşan erkek burnu ve kulaklarıyla oynuyorsa bilin ki söylediklerini inanarak söylemiyor.

Ağzını kapatıyor, burnuyla ya da kulaklarıyla oynuyorsa yalan söylediği konusunda kendini ele veriyor demektir. Kan dolaşımının hızlanması burun ve kulak gibi bölgeleri ısınıp kaşındırır.

Yalandan yalana da fark vardır. Büyük yalanlar insanı daha da huzursuz eder ve üzüntü verir. Eğer çok fazla huzursuz değilse affedilecek bir yalan peşindedir. Ona desteğinizi göstermek için “Tamam, artık gözlerime bakabilirsin” gibi bir ifade kullanmalısınız. Çünkü yalan söylerken gözlerinizin içine bakamıyordur.

İLİŞKİ KONUSUNDA EMİN DEĞİL

Size yakınlaşmaktan uzak durur .Elini ovuşturur, başka şeylerle uğraşır. Size dokunmamak için başka nesnelere ilgi gösterir. Eğer bu şekilde küçük küçük manevralar yapıyorsa, ilişkiniz konusunda tereddütleri var demektir.

Gerginlik

Eşiniz sürekli bir yerleri elliyorsa, parmaklarını devamlı saçlarına geçiriyorsa, çok stresli demektir. Saçlarla oynamak bir heyecan işaretidir. Gömleğinin düğmeleriyle oynamak, cep telefonunu ya da kalemi çevirmek birer gerginlik işaretidir. Stresten bacaklarını sallayıp parmaklarıyla ritim de tutuyor olabilir. Eşiniz, fiziksel olarak sizinle ama ruhen başka yerde demektir. Kendini ve etrafını fark etmesini sağlayın.

ONURU KIRILMIŞ

Egosu yaralanmış erkek bileklerinden birini tutar. Saatini düzeltiyor gibi görünen bu durum, onun onurunun kırıldığını ve kendini güvensiz hissettiğinin işaretidir. Bu hareket onun kendini korumaya aldığını ve savunmaya geçtiğini gösterir. Kim bilir belki patronu ile sorun yaşadı ya da siz ona bir süper kahraman değilmiş gibi davrandınız. Biraz kurcalayıp neyi kafasına taktığını anlayabilirsiniz.

HOŞ OLMAYAN BİR ŞEYİ İTİRAF ETMEK İSTİYOR

Bir erkek bir şeyi söylemekten çekiniyorsa dudakları gerginleşir. Kötü haberi açıklamaktan çekindiği için dili söylemeye varmaz. Dudak hareketlerinden bu ikilemi anlayabilirsiniz.

HER TEMAS BİR ŞEY ANLATIR

Buluşmanızın üzerinden biraz vakit geçtikten size bilinçsizce dokunmaya başlayıp başlıyorsa her şey yolunda demektir. Eğer gerçekten sizden hoşlanıyorsa, çekingen bir erkek bile dirseğinize, elinize ya da sırtınıza bir şekilde dokunacaktır, bu yüzden gözünüz üstünde olsun. Ancak çok da hızlı karar vermeyin; kazara dokunmalar sayılmaz, ancak bilinçli ise size karşı hisleri olduğuna emin olabilirsiniz.

YANSITMALAR İLGİNİN GÖSTERGESİ

Kimileri uyum ya da aynalama da diyor. İnsanların aynı şeylerden hoşlandıklarını birbirlerine belli etmesi farklı şekillerde ortaya çıkabilir. Senin kullandığın kelimeyi alıp kullanması, sen elini saçlarına götürdüğünde onun da elini saçlarına götürmesi şeklinde görülebilir. Amaç arada bağ kurmak ve seninle yakın iletişim halinde olmayı istemesidir.

DİK DURUŞ SERGİLEMELERİ

Erkeklerin kadınları etkilemek için kullandıkları en büyük silah, dik duruşudur. Çünkü kadınlar dik duran ve özgüvenli görünen erkeklerden hoşlanır. Erkekler dik duruş sergilerken kasları gerginleştiği için size daha da yakınlaşmaya başlayabilir. Ya da gözlerini sizin üzerinizde dolaştırabilir. Beden dili uzmanlarına göre bu pozisyon ‘görsel seyahat’ olarak adlandırılır. Bu bakışlar aslına bakarsanız, sizi yanımda görmek istiyorum, partnerim olur musun tarzındadır.

YÜZÜNE DOKUNUYORSA DOĞRU YOLDASINIZ

Karşı tarafın size ilgi duyup duymadığından emin olmak istiyorsanız ellerini takip edin. Gözlerini ovuşturuyorsa, kulaklarına ya da saçlarına dokunuyorsa her şey yolunda demektir.

Karşınızdaki erkek yanınızda olduğu süre içinde sık sık yüzüne dokunuyorsa, size ilgi duyuyor demektir. Kulaklarına ya da saçına dokunması, yanağını ellemesi gibi hareketler yanınızda olmaktan heyecan duyduğuna işaret etmektedir.

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu