Yüzdeki kırışıklıklar nasıl geçer?

Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar elbette canınızı sıkıyordur. Bu kırışıklardan kurtulup taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için önerilerimize bir göz atmanızda fayda var.

– 1 avuç çileği iyice ezdikten sonra suyunu süzün. Süzdüğünüz çilek suyunun içerisine biraz gülsuyu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 1 saat bekledikten sonra karbonatlı suyla yıkayın. Boyun kırışıklıklarına da çok faydalı olan bu karışımı haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

– Yarım elmayı rendeleyin ve iyice ezin. Sonra içerisine 2 kaşık kaymak ekleyerek tekrar ezin. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkan ve nemlendirici krem sürün. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

1 bardak kavun suyu ile 1 bardak kaynamış suyu karıştırıp yatmadan önce bu karışımla cildinizi yıkayın. Sonra kaynatılmış süte batırdığınız pamukla cildinizi silin. Daha sonra yumuşak bir havluyla kurulayın.

– 1 yumurta sarısı ile 1 kaşık sütü karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin ve sonra cildinizi limon suyu ile silin. Bunu haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

BanuSu

Kuaför ve güzellik uzmanı olarak kendi işini yapan, internetten kopamayan, gülmenin, kaliteli zaman geçirmenin insan yaşamına pozitif katkısına inanan biri...

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu