Yüz Hatlarından Karakter Analizi

Karakter analizi, uzun yıllardır kullanılan bir yöntem olup araştırmalara göre, insanların yüzlerindeki her noktanın belli bir anlamı var. Karakter analizi sonuçlarına göre; alnı geniş olanlar entelektüel, gözü büyük olanlar açık sözlü, çenesi dar olanlar ise yumuşak başlı oluyor.

Yüz hatlarına göre karakter analizi

Genel karakter analizi açısından bakıldığında otoriterliğin, büyük gözlülerin daha açık sözlü, alt dudağı daha büyük olanların tembel, kepçe kulaklıların da konuşmayı çok sevdiklerini biliyor muydunuz?…

Beden dili çözümleme amaçlı yüz hatlarına bakarak karakter analizleri mümkün olabiliyor. Bu yöntemle, çoğunlukla ünlülerin yüzleri yan yana getirilerek onların aşk hayatları inceleniyor. Kişiler arasındaki bağları ve ilişkiyi açığa çıkaran yüz analizi; burun, dudak, kaş, göz, alın ve çeneye bakılarak yapılıyor.

Beden yapısı ile psikoloji arasında ilgi kurmaya çalışan Çinli bilginler, yüz okuma sanatı olan fizyonomi’yi geliştirerek yüz hatlarına göre karakter tiplerini sınıflandırdılar. Bu yönteme göre özellikle alın, burun, çene, kaş, göz ve dudaklar esas alınarak kişilik özellikleri hakkında tahminler yapılıyor.

Beden dili açısında yüz hatlarının simgelediği karakter analizleri

Alın yapısına göre karakter analizi

Kişilerin düşüncelerini geliştirme yöntemi hakkında bilgi veriyor. Bu açıdan bakıldığında geniş alın, güçlü bir hayal gücü ve entelektüel kişilik yapısını, dar alın ise kişinin dikkatli, zamanlamaya önem veren, matematiksel yetenekleri kuvvetli biri olduğunu anlatıyor. Bombeli bir alına sahip kişiler ise inisiyatif sahibi, uyumlu ve paylaşımcı olarak kabul ediliyor.

Gözlere göre karakter analizi

Gözler, hayata bakış açısını ve stres karşısındaki davranış şeklini anlatıyor. Çukur gözlü kişiler ciddi ve gizemli, gözleri yakın olanlar titiz, kararlı ve detaycı kişilik yapısına sahip oluyorlar. Büyük gözler, açık sözlülüğü, kibarlığı ve sözüne güvenilirliği, küçük gözler ise dikkatini kolay toparlamayı ve kapalılığı simgeliyor. Düşük gözlü kişiler hayata iyimser bakmayı sevmezken, patlak göz şekline sahip olanlar hayata karşı hevesli ve alıngan oluyorlar.

Burun yapısına göre  analiz: Burun yapısı iş hayatındaki tercihleri ve para konusuna bakışı simgeliyor. Geniş burun, iş hayatında kendine güvenen ve sosyal yapıyı; dar burun, kontrolcülüğü ve garanticiliği; büyük burun, idealistliği ve lider olma isteğini; düşük burun, insanlarla iyi iletişim kurabilme yeteneğini; yuvarlak ve şiş burun ise para konusunda başarıyı ve tasarruf düşkünlüğünü gösteren karakter analizi sonuçlarını gösteriyor.

Dudak yapısına göre analiz

Düşünceleri ifadeyi ve cinselliğe bakış açısını dudak yapısı simgeliyor. Geniş ve düşük dudaklar kişinin cömert olduğunu ve cinsel yaşamını geniş hayal gücüyle renklendirebildiğini, ince dudaklar, az ve öz konuşmayı, hırsı ve muhafazakarlığı simgeliyor. Aşırı büyük alt dudak ise kişinin tembel ve zevke düşkün olduğunu anlatıyor.

Çene yapısına göre karakter analizi

Beden dili sonuçlarına göre çene yapısı kendini savunma yöntemini ve saldırganlık düzeyini belirliyor. Geniş çene otoriterliği, acımasızlığı ve enerjiyi, sivri çene çabuk sinirlenen yapıyı gösteriyor. İkiye ayrılmış çene, kararsızlığı yuvarlak çene, enerjikliği ve tez canlılığı ileriye doğru çıkık çene, inatçılığı ve hoşgörüsüzlüğü simgeliyor.

Kaş şekline göre karakter analizi

Kaş şekline bakarak karakter analizi hayata dair önemli kararların nasıl alındığı hakkında bilgi veriyor. Aşağıya doğru kaşlar, kişinin ilişkilerini ciddiye aldığını ve sahiplendiğini, kalkık kaşlar hırslı biri olduğunu ve kolay sinirlendiğini, uzun kaşlar güçlü ve mücadeleci kişilik yapısını, ince kaşlar kolay vazgeçen ve esnek yapıyı, birleşik kaşlar maceracılığı, düz kaşlar ise iyimserliği simgeliyor.

Kulak şekline göre karakter analizi

Çevresindekileri etkileme ve onlardan etkilenme düzeyini belirliyor. Büyük kulaklar, müziğe olan yeteneği, normal kulaklar ciddiyeti, başa yapışık kulaklar, toplum kurallarına bağlılığı simgeliyor. Büyük ve kepçe kulaklı kişilerin ise konuşmayı çok sevdiği belirtiliyor.

Yüz şekline göre analiz

Kişinin duygusal ve zihinsel düzeyini belirliyor. Aşırı uzun yüzlü kişiler kibirli, Şişman yüzlüler maddiyatçı, eğlenceye rahatına düşkün, kemikli yüze sahip olanlar çalışmayı seven ve ürkek, zayıf yüzlüler, derin düşünceli ve dikkatli olarak kabul ediliyor.

NoName

Eğitimci olup, internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu