Cilt Sağlığı ve Bakımı

Yağlı Ciltler

Yağlı ciltler uzmanlar tarafından hasta ciltler olarak kabul edilir. Her türlü kir, bu cilt tipine kolayca yapışabilir ve böylece aknelerin oluşması için uygun ortam yaratabilir.

Temizlemek
Yağlı ciltler kuru ciltlerin aksine suyla ve sabunla yıkanabilir. Ancak cildin fazla yağını almak için eczanelerde satılan az köpüren asitli sabunlarla sabah, akşam yumuşak bir fırçayla daireler çizerek yıkamak daha yararlıdır.

Eğer normal sabunlarla hatta asitli sabunlarla yıkadıktan sonra yağlanma artıyorsa o zaman kükürtlü sabun kullanılmadır.

Korumak
Yağlanmayı önlemek için akşamları cildinizi temizledikten sonra yağlı ciltler için hazırlanmış bir losyon kullanabilirsiniz. Gündüzleri ise yağsız kremler kullanmak gerekir. Cildi yağlı olanlar için bu kadar bakım yeterlidir. Ama yağlı cildin yanında bir de akne, sivilce problemleri olanların her şeyden önce akneleri, sivilceleri tedavi ettirmeleri gerekir.

İlgili içerikler

BanuSu

Kuaför ve güzellik uzmanı olarak kendi işini yapan, internetten kopamayan, gülmenin, kaliteli zaman geçirmenin insan yaşamına pozitif katkısına inanan biri...

2 Yorum

  1. zoretenin kullandım şuanda sivilcelerim yok fakat cildim çok yağlı t bölgemde siyah noktalar var.ve zoretenini kullandıktan sonra kırışıklıklar oldu. kırışıklık ve yağlanma için ne önerirsiniz

  2. hocam öncelikle iyi günler ben bir süre cilt ilaçları kullandım sabun hiç kullanmadım…Ciltteki yağlanmayı azaltacak ne tür bir sabun önerebilirsiniz???((ismini söyleyebilirseniz mümkünse)))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu