Ücretsiz Ders Animasyonları – PhET

Sitede bulunan fizik, kimya, matematik, yer bilimleri ve biyoloji alanlarında ücretsiz olarak sunulan simülatörlerle bildiklerinizi pekiştirmek ve geliştirmek mümkün.

Sitede yayınlanan içerikleri kendi web istenize eklemeniz için bir de embed kodu veriliyor. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için oldukça yararlı bir site.

PhET adlı siteye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Siteye girdikten sonra yukarıdaki ekran resminde olduğu gibi ilgili derslere tıklayıp içerikleri görüntüleyebilir ve çözümler yapabilirsiniz.

İlgili içerikler

Sitedeki açıklamaya göre; Öncelik hedefleri

Kavramları benzetme yöntemi ile yapılandırma: Öğrenciler benzetimlerin içerisinde benzetmeleri yabancı oldukları konuları anlama noktasında kullanılırlar.Temsiller önemli bir rol oynar öğrencilerin benzetmeleri kullanma konusunda

Sınıf normları değiştirmek için bir araç olarak Benzetimler: Benzetimler bilimin sosyo-kültürel normları tarafından şekillenir,ayrıca öğrencilerin sınıfta meşgül olduğu geleneksel normlarıda değiştirme sürecinde de kullanılır.

Araştırma ve öğrenmeyi teşvik eden benzetimlerin temel özellikleri : tasarım ilkelerimiz benzetimlerin ana hatlarını belirlemiştir. bunlar öğrenci sorumluluğunu geliştirmek için üretici araçlar oluşturlar.Şimdi ise,her bir özelliğin öğrencilerin kavramasını nasıl etkilediği üzerine detaylı çalışıyoruz.

Ödevlerin içerisine entegre etme : Benzetimler bensersiz özelliklere sahiptirler ve onların bu özellikleri öğrenme araçları içinde mevcut değildir (etkileşim, animasyon, dinamizm, geribildirim,üretken bir araştırma oluşturma)

Kimya benzetimlerinin etkinliği: Genel olarak kimya benzetimlerinin nerede ve nasıl etkili öğrenme aracı olarak değerlendireceğimizi araştırmaya başladık.

TiTaNiC

İnternet ortamında hobi amaçlı yayınladığı içeriklerle kullanıcılara doğru bilgilere ulaştırmayı ve eğlendirmeyi hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu