0 oy
Telefon + Tablet kategorisinde (900 puan)

1 cevap

0 oy
3. Derece (35.4k puan)

IOS 6 ile gelen yenilikler:

Yenilenen Haritalar Uygulaması:  Apple, Google Maps uygulamasını artık sistem ile beraber varsayılan uygulama olmaktan çıkardı. Yeni haritalar da konuşarak yön sorgulama, GPS ve “Flyover” isimli 3 boyutlu görüntü özelliği gibi özellikler iOS 6 ile birlikte geldi. 

Siri Güncellemesi: Apple’ın sesli kişisel asistan uygulaması artık diğer uygulamaları çalıştırıp, Facebook ve Twitter gibi sosyal ortamlara dikte edilen iletiyi gönderebiliyor.

IOS 6 rahatsız edilmeme özelliğiFacebook: Facebook artık iOS 6 ile beraber tamamen sistemin içine dahil oldu diyebiliriz.  Facebook’taki etkinlikler kişi listesi, telefondaki takvim ve kişi listesiyle senkronize hale geldi.

Fotoğraf Paylaşımı: Artık fotoğraf paylaşımı istenilen belli bir grup yahut kişiyle yapılabiliyor.

Passbook:  Passbook uygulaması geleceğin alışveriş sistemi olarak tanımlanan ve cihazınızı para çantası gibi kullanma mantığına dayalı bir sistem. Bu sisteme dahil olacak olan kuruluşlardan alınan kartlar, biletler vb. uygulamada saklanabiliyor. Uygulamanın özelliği olarak zaman ve yer bazlı olması gösteriliyor. 

Panoramik Fotoğraf: Fotoğraf çekme tutkusuna yeni bir boyut getirecek olan panaromik fotoğraf çekme özelliği ile kamera 240 derecelik resimler çekebilecek duruma getirildi. Böylece peşi sıra fotoğraflar çekip bunların otomatik olarak birleştirilmesi ile beraber panaromik resimler çekilebiliyor.

Mobil FaceTime: iOS cihaz sahiplerinin en çok beklediği özelliklerden bir tanesi de Wi-Fi’a bağlı kalmaksızın mobil durumdayken de FaceTime ile görüşme yapabilmekti. Gerçi jailbreak’li cihazlarda bu çoktan gelmişti ama bazı cihazlarda desteklemiyordu. iOS 6 ile beraber yüklenen her cihaz artık mevcut GSM şebekesi üzerinden de FaceTime görüşmesi yapabilecek.

Rahatsız Edilmek İstemeyenlere: Öyle zamanlar olur ki iPhone’unuzun o anda istemediğiniz kişiler tarafından aranmaması önemlidir, ancak standart olarak iPhone’da böyle bir filtreleme bulunmuyor. Artık rahatsız edilmek istemediğiniz zamanları ayarlayarak gelen aramayı sizin yerinize bir mesaj ile rahatsız edilmek istemediğinizi karşı tarafa otomatik olarak bildirebilirsiniz. “Rahatsız Etme” özelliği sayesinde telefon belirlenen zaman diliminde aramalara kapalı olabiliyor veya sadece belirtilen kişilerin aramasına izin verilebiliyor.

Eposta: Eposta uygulamasının ara yüzü daha da geliştirilerek yoğun eposta trafiği arasında önemli epostaları kaçırmamanız için VIP özelliği eklendi. Byölelikle özel olarak atanan eposta hesaplarından gelen mesajlar diğerlerinden ayrılacak.

Safari: İnternet tarayıcısındaki sekmeler artık bulut üzerinden diğer Apple cihazlarıyla birlikte senkronize olarak çalışabilecek ve tarayıcı yatay konumda ful ekran görüntülenebilecek. “Okuma Listesi” özelliği artık çevrimdışı olarak çalışarak kullanıcının istediği sayfaları kaydedip sonra okumasına imkân verecek.

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 476 okuma
0 oy
1 cevap 200 okuma
0 oy
1 cevap 266 okuma
0 oy
1 cevap 80 okuma
16, Eylül, 2012 Telefon + Tablet kategorisinde android (900 puan) sordu.
0 oy
0 cevap 108 okuma
11, Aralık, 2012 Eğitim Öğretim kategorisinde Ruzg4r 2. Derece (25.2k puan) sordu.
...