Whatsapp sahte konum nasıl gönderilir?

Soru-CevapKategori: Genel SorularWhatsapp sahte konum nasıl gönderilir?
Elite Üye sordu 5 ay önce

Acilen whatsapptan sahte konum göndermem lazım bunu halletmezsem yandım ne yapabilirim?

1 Cevap
yogurtlu_pizza Üye – 5 ay önce
Whatsapp Sahte Konum Nasıl Gönderilir?
 
Eğer sizde bir Whatsapp kullanıcısı iseniz zaman zaman konum bilgisi gönderme ihtiyacı duymuşsunuzdur. Konum bilgisi göndererek karşıdaki kişiye bir adres tarifi verebilir veya sizin nerede olduğunuzu karşı tarafa bilgi olarak verebilirsiniz. Android ve İOS tabanlı İphone cihazlarda kullandığınız Whatsapp’da bununla birlikte yer bildirim yani konum bilgilerini sahte konum olarak’da gönderme imkanı vardır.
 
Sahte Konum Paylaşma nasıl yapılır?
 
Bununla ilgili olarak vereceğim ipuçlarını uygulayarak yapabilirsiniz. ilk önce sahte konum göndereceğiniz kişinin sohbet bölümüne giriyoruz bunu normal mesajlaşmada yaptığımız gibi açıyoruz.
 
Mesajlar bölümüne giriyorum ve Konum Paylaş Bölümünü açıyoruz. Burada açılan pencerede kendi bulunduğunuz yeri mavi işaret ile görüyorsunuz.
 
Arama kısmına nerede sahte konum bildirimi yapacaksanız adresi yazıyoruz ve aratıyoruz. Bir mahalle , sokak , alış veriş merkezi , tarihi yer , cami , müze , spor salonu gibi direk isimleri yazarak aratın bulduğunuzda adres kısmında gelen yere dokunduğunuzda sahte konum bilgisi göndermiş oluyorsunuz.
 
Böylece karşıdaki kişiye fake yer bildirimi atmış oluyorsunuz , veya karşı tarafı bu adres için yönlendirmiş olarak bilgi sahibi yapmış oluyorsunuz.

Cevabınız


Başa dön tuşu