Statik Soğutma ve Nofrost Soğutma Farkı nedir?

Soru-CevapKategori: Genel SorularStatik Soğutma ve Nofrost Soğutma Farkı nedir?
n guzelbahce sordu 11 ay önce

2 Cevap
T-X cevapladı 11 ay önce

Statik derin dondurucular zaman geçtikçe buzlanma yapabilirler.

No Frost derin dondurucular buzlanmaya karşı savaşır ve buzlanmayı engeller. No Frost derin dondurucular statik derin donduruculara göre daha az enerji harcar. Statik derin dondurucuların enerji harcaması normalin üstünde seyredebilir.

yeniHly cevapladı 9 ay önce

Statik soğutma, buzdolabının arka duvarında bulunan bir fan ile soğutma yapan bir sistemdir. Bu sistemde, soğuk hava arka duvardan yukarı doğru yayılır ve soğutma bölmesindeki tüm yiyecekleri soğutur. Statik soğutma sistemli buzdolaplarında, yiyeceklerin soğutulması zaman alır ve yiyecekler zamanla donabilir.

Nofrost soğutma, buzdolabının içerisinde bulunan bir fan ile soğutma yapan bir sistemdir. Bu sistemde, soğuk hava tüm buzdolabının içerisinde eşit olarak dağılır ve yiyecekler hızlı bir şekilde soğur. Nofrost soğutma sistemli buzdolaplarında, yiyecekler donmaz ve daha uzun süre tazeliğini korur.

Statik soğutma sistemli buzdolaplarının fiyatları, nofrost soğutma sistemli buzdolaplarından daha düşüktür. Ancak, nofrost soğutma sistemli buzdolaplarının enerji verimliliği daha yüksektir ve yiyecekleri daha uzun süre taze tutar.

Hangi soğutma sisteminin daha iyi olduğu, sizin ihtiyaçlarınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Eğer, daha düşük fiyatlı bir buzdolabına ihtiyacınız varsa, statik soğutma sistemli bir buzdolabını tercih edebilirsiniz. Eğer, yiyeceklerinizin daha uzun süre taze kalmasını ve enerji tasarrufu yapmak istiyorsanız, nofrost soğutma sistemli bir buzdolabını tercih edebilirsiniz.

Cevabınız

10
+
10
=Başa dön tuşu