Rüyada diş görmek, diş çektirmek

Soru-CevapKategori: Genel SorularRüyada diş görmek, diş çektirmek
Ayşe Cankulr sordu 3 ay önce
Bugün rüyamda alt sol dişlerimden birini kendim çektim. Ne anlama gelir bu rüya?

1 Cevap
NestlinG – 3 ay önce
Rüyada Diş Çektirmek
Rüyaların pek çoğu, gerçek hayatta olan durumları yansıtır. Rüyada görülen her simgenin farklı farklı anlamları bulunmaktadır. Rüyada görülen simgelerden birisi de diş çektirmektir. Rüyada diş çektirmek ne demek? Çürük dişi çektirmek için dişçiye gitmenin rüyada anlamı nedir? Buna benzer rüyaları gören kişiler için bilgi vermek doğru olacaktır. İşte ayrıntılar.
Rüyada diş çektirmek; rüya sahibinin bencil olmasına yorulur. Rüyayı gören kişi, yardım etmeyi sevmeyen ya da kimseye hayrı dokunmayan biri olarak tabir edilmektedir. Bu rüya kimi rüya yorumcuları tarafından; mutlu aile yaşamı şeklinde yorumlanmaktadır.
Rüyada Diş Çektirmek
Rüyada diş çektirmek; iki farklı anlamla tabir edilmektedir. Rüyada çekilen diş çürükse; rüya sahibinin beladan kurtulması şeklinde yorumlanır. Çürük dişi çektiren rüya sahibi; rahata erecektir. Rüya sahibinin hastalıkları sona erecektir. Yalnızca rüyayı gören birey değil aynı zamanda rüyayı sahibinin de ailesi bu rahatsızlıklardan kurtulacaktır.
Rüyada Çürük Dişi Çektirmeye Dişçiye Gitmek
Rüyada çürük dişi çektirmek için dişçiye gitmenin anlamı iki farklı şekilde yorumlanmıştır. Kimi rüya alimleri, çürük dişi çektirmenin anlamını yaşanacak olumlu olaylar olarak tanımlanmıştır. Kimi rüya alimleri ise bu rüyayı tam tersi olarak yorumlamıştır. Rüyada çürük dişi çektirmek için dişçiye giden birinin kötü olaylar yaşaması muhtemeldir. Rüyayı gören kişinin parasal konuda kayıp yaşaması mümkün olabilir.
Rüyada Diş Hekimine Gidilmesi
Rüyada diş hekimine gidilmesinin rüya alimleri tarafından pek çok şekilde yorumlandığını belirtmek önemlidir. Rüyayı gören kişinin akrabalarından birinin rahatsızlanması muhtemeldir. Bunun adına yapılması gereken her şeyi yapacak olan rüya sahibi, çok fazla çaba sarf edecektir. Rüyada diş hekimine gidilmesinin başka yorumu; olumlu gelişmelerle karşılaşmak şeklinde tanımlanmıştır.
Rüyada Dişin Çıkması
Rüyada dişin çıkması; rüyayı gören kişi hakkında yapılacak bazı dedikodulara delalet eder. Rüya sahibinin etrafı, onun hakkında gereksiz konuşmalar yapacaktır. Rüyada diş çıkarmanın bir başka yorumu; güzel bir durumun varlığına delalet eder.
Rüyada Diş Kanaması
Rüyada diş kanaması; rüya sahibinin birilerine kötü davranması olarak yorumlanmaktadır. Bunun dışında rüyanın bir diğer anlamı; rüya sahibinin çok iyi niyetli olması şeklindedir. Rüya sahibin kendi dişinin kanadığının görülmesi; önemli bir hatanın yapılmasına delalet eder.
Rüya sahibinin kendisinin dişlerinin kanadığını görmesi; mal ve mülkünü bir başkasına devretmesi şeklinde yorumlanır. Çok önemli bir derecede maddi zarara girecek ve bu yüzden de mallarını satmak zorunda kalacaktır. Rüyada diş kanamasının bir başka tabiri; çıkılacak uzunca bir seyahat anlamına gelir. Uzun bir seyahat yapması olası olan rüya sahibinin, kimi problemler çekmesi de mümkündür. Rüyada diş kanaması gören bireyin çevresindeki bireylere dikkat etmesi önemlidir.
Rüyada Diş Kırılmasını Görmek
Rüyada dişin kırılmasını görmek; olumsuz bir şekilde yorumlanmıştır. Kalp kırılması, mal ve mülk açısından parasız kalmaya tabir edilen bu rüyanın dikkate alınması gerekir. Diş kırılmasını gören kişiler yaşamlarında iyi niyetli bireylere bazı zararlarda bulunabilirler. Bu zarar maddi anlamda değil manevi anlamdadır.
Rüyada Eski Dişleri Çektirmek
Rüyada eski dişleri çektirmek; bilim ve ilim konusunda ilerlemek olarak tabir edilmiştir. Bu rüya bireyin, bilim sahibi olmayı isteyen ancak daha sonra bu konudan vazgeçmesi olarak tabir edilmiştir. Rüya alimleri rüyayı; bireyin ilim konusunda başarı sahibi olması için çaba sarf etmesi şeklinde yorumlamıştır.
Rüyada Diş Ağrısı Yaşamak
Rüyada diş ağrısı yaşamak; maddiyata gereğinden fazla önem vermek şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin maddi konuda fakirlik yaşaması, aniden mallarını kaybetmesi olarak da yorumlanan bu rüya, mevkinin düşmesi şeklinde de tabir edilmiştir. Rüyayı gören kişi eğer memursa ya da rütbesi üst makamda ise bunun düşmesine delalet eder.
Rüyada Kendi Dişini Çektirmek
Rüyada kendi dişini çektirmek; bazı güçlüklerin yaşanması olarak ifade edilir. Bilhassa bireyin hayatında yalnız kalması olarak yorumlanan bu rüya pek hayırlı değildir. Rüyada kendi dişini çektirmenin bir başka yorumu; başka insanlarla geçimsizlik yaşamaktır.

Cevabınız


Başa dön tuşu