Puset nedir?

Soru-CevapKategori: Genel SorularPuset nedir?
Serttas Yunus sordu 3 hafta önce

1 Cevap
imece – 3 hafta önce

Puset nedir?

Puset, küçük tekerlekli bir gövdeyle ona asılmış yatabilir bir oturma bölümünden oluşan katlanabilir bebek arabalarına denir.

Bu bebek arabaları, bebeğinizin güvenli seyahat etmesini sağlayan, oldukça işlevsel bir araç. Sadece bebeğiniz değil sizin de rahatça gezebilmeniz için bebek arabası seçiminde bazı noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Her şeyden önce seçtiğiniz bebek arabası bebeğinizin ve ailenizin ihtiyaçlarına yanıt vermeli. Ancak bu kriter tek başına yeterli değil! Çok fazla ürün çeşitliliği ve birbirinden farklı özelliklere sahip bebek arabaları arasından birini seçmek için bazı önemli noktalara dikkat edilmelidir.

Puset alırken dikkat edilmesi gerekenler?

pusetGüvenlik: Arabalar hafif yapmak uğruna arabalar dayanıksız metallerden yapılabiliyor. Metal aksamının sağlamlığından ve “5 Nokta” emniyet kemeri olduğundan emin olun. Ve emniyet mekanizmasının bebek – çocuk tarafından kolay açılabilir olmadığını test edin.

Konfor: Doğumdan itibaren kullanılabilmesi için sırt dayanağının tam yatar pozisyona gelebilmesi gerekir. Oturma şiltesinin kalınlığı, sırt dayanağının farklı seviyelere ayarlanabilmesi, tentesinin kademeli olması, ön tepsisinin olması bebeğinizin konforu için dikkat edebileceğiniz faktörlerdir. Kumaşın silinebilir olması önemlidir; ancak kumaşın bebeği terletmediğinden mutlaka emin olmalısınız. Çıkarılıp yıkanabilenler bu durumda daha doğru bir tercih gibi görünüyor.

Manevra kabiliyeti: Küçük-sert tekerlekli ve amortisörsüz arabalar yollardaki tüm titreşimi bebeğinize yansıtır ve keyifli bir yolculuk yapmak isterken bu durum bebeğiniz için işkenceye dönüşebilir. Büyük tekerlekli sahip arabalar ise yollardaki bozukluğu bebeğinize hissettirmez.

Amortisörlü ve havalı tekerlekler ise zemindeki çukurların verdiği rahatsızlığı en aza indirger. Ayrıca tekerleklerin büyük olması kaldırım ve basamaklarda anne-baba için büyük kolaylık sağlar. Bu yüzden bebek arabasının tanıtımında bu gibi özelliklere dikkat etmelisiniz.

Ağırlık ve kullanım kolaylığı: Mümkünse tek elle açılıp kapananlardan tercih edin. Bebek arabasının ağırlığı ne çok az ne çok fazla olmadılır. Çok hafif arabalar devrilme riski taşır, çok ağır arabaların ise kullanımı ve taşınması oldukça zordur.

Garanti süresi ve ulaşılabilirlik: Bebek arabasının garanti belgesinin olması çok önemlidir. İleride çıkabilecek arızaları da düşünerek, satış sonrasında da servis hizmeti verebilecek bir üreticiyi tercih etmeniz önemlidir. Üretimi bitmiş ya da bitmek üzere olan bir arabayı tercih etmeyiniz. Firmanın servis merkezlerinin yaygın olmasına ve servis kalitesine de dikkat ediniz.

Cevabınız


Başa dön tuşu