Futbol kaç kişiyle oynanır?

Soru-CevapKategori: Genel SorularFutbol kaç kişiyle oynanır?
Ziyaretçi Staff sordu 2 sene önce

2 Cevap

Best Answer

cozum-merkezi Staff cevapladı 2 sene önce
Futbol Kaç Kişiyle Oynanır
 
Futbol iki takım arasında oynanan bir spor dalıdır. Bu takımdan her birinin ise 11 oyuncusu bulunur. Futbol dünyada en çok oynanan ve sevilen bir spordur. Ayrıca bu sporun fanatikleri ve hayatının zirvesine taşıyan insanlar dahi vardır. Ancak futbolun nereden günümüze kadar ulaştığı net olarak saptanmamıştır.
 
Futbol’da iki takımında kalede duran oyunları içinde olmak üzere 11 kişiye ihtiyacı vardır. Buna ek olarak ise her takım bir kale oyuncusuyla birlikte 7 kişilik yedek bulundurmak zorundadır. Yani toplamda sahada 22 oyuncu karşılaşmada oynamaktadır. Şöyle bir ayrıntıda vardır ki; Türkiye Spor Toto Süper Ligi’nde 6 yabancı oyuncu 11 asıl oyuncular arasında bulunabilir. Takımlarda sayısız yabancı imtiyazı mevcuttur. Fakat bu oyunculardan 8’i ilk 18’lik kadroda bir diğer adıyla esame listesinde adları geçebilir. Bir takım 7 yabancı oyuncu ile sahaya çıkar ise kural ihlali yapıldığı için yenilmiş kabul edilirler.

ŞabanEr cevapladı 2 sene önce
Futbol, resmi olarak 2 takım halinde 11 ‘er kişi ile oynanır.

Ancak daha az sayıda oynanması da resmi olmayan hallerde mümkündür. Sahanın boyutlarına, turnuva türüne ve oyuncu sayısına göre, takımlar daha az sayıda oyuncudan da oluşabilir.

Cevabınız

4
+
16
=Başa dön tuşu