Civciv yumurtadan kaç günde çıkar?

Soru-CevapKategori: Genel SorularCivciv yumurtadan kaç günde çıkar?
Bal Staff sordu 3 yıl önce

1 Cevap
julide ateş cevapladı 2 yıl önce

Tavuk Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Tavuk civciv yumurtadan ortalama 21 gün içerisinde çıkar. 21 günde çıkmayan tavuk yumurtalarına 1 ila 2 gün daha süre tanınmalıdır. Bu süre içerisinde çıkmayan yumurtalara elle müdahale edilmelidir.

Paçalı tavuk cinsleri ve Pleymut tavuk gibi tavuk ırkları olsa dahi bu süre farklılık göstermez.

Ördek Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Ördek civcivi ortalama 24 ila 28 gün içerisinde çıkım yapar. Tavuklarda olduğu gibi civciv çıkımı olmadığında müdahale edilebilir.

Kaz Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Kaz civcivi çıkma süresi diğer kanatlı hayvanlara oranla biraz daha uzundur. Kaz civcivleri ortalama 28 ila 31 gün arasında kuluçka dönemi geçirdikten sonra yumurtadan çıkar.

Hindi Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Hindi civcivlerinin kuluçka süresi ortalama 28 gündür. Bu süreç içerisinde çıkım olmayan yumurtalara dışarıdan müdahale edilebilir.

Kuş Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Kuş civcivlerinin çıkım süreci hakkında net bir rakam vermemiz mümkün değil. Ancak ortalama olarak 18 gün içinde çıkım olduğunu söyleyebiliriz. Kuş türlerine göre bu rakam artış gösterebilir.

Bıldırcın Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Bıldırcın civcivleri en az sürede çıkım yapan kanatlı hayvanlardandır. Bıldırcın civcivi yumurtadan ortalama 17-18 gün içerisinde çıkar.

Keklik Civcivi Kaç Günde Çıkar?

Keklik civcivleri birçok kanatlı hayvan türüne kıyasla uzun sürede yumurtadan çıkar. Keklik civcivlerinin çıkım süresi ortalama 24 gündür.

Cevabınız

10
+
19
=Başa dön tuşu