Öğrenciler…

28.03.2020
185
A+
A-

Sevgili Öğrenciler;

28 Mart 2020 tarihinden itibaren sizin için hazırlanan bu alanı günlük olarak ziyaret ederek tıpkı okulda olduğumuz gibi ödevlerinizi takip ediniz. Ödevlendirmeler; ders kitapları, efsane etkinlikler ile burada yayınlanacak test ve etkinliklerden oluşacak. Günün ödevleri hafta içi her sabah 08.00 da duyurulacak.

Burada yayınlanacak içeriklerin bazıları çoktan seçmeli cevapları olan online testler, bazıları ise indirilerek cevaplanması gereken etkinlikler olacak.

Yaptığınız ödevler, testler ya da etkinlikleri çözdükten sonra üyelik adınızla giriş yaparak ödev sayfasındaki yorum alanına “Ödevlerimi tamamladım”, ya da “Etkinlikleri yaptım” veya benzer şeklinde bildirimde ifadesi yazınız.

Etkinlik dosyalarını yazdırmak için evinizde bir yazıcı yoksa aile büyüklerinizden birine etkinlikle ilgili cevapları sesli olarak anlatınız.

Bu süreçte kesinlikle yapmamız gerekenler;

  • Kitap okumak için bir saat belirleyiniz ve belirlediğiniz saatte kitap okumayı kesinlikle ihmal etmeyin. Bol kitap okumak için çok vaktiniz var bu fırsatı değerlendirin.
  • Sadece verilen ödevlere bağlı kalmadan unuttuğunuz ya da eksik olduğunuz Türkçe, Matematik ve Hayat Bilgisi konularını tekrar ediniz. (Defter ve ders kitaplarından yararlanabilirsiniz)
  • Bir tatil dönemi diye düşünmeyin, ailenizle hafta içi ve hafta sonu için plan yapın ve bu plan çerçevesinde hareket edin.
  • Televizyondan yayınlanan uzaktan eğitim derslerini kaçırmayın. Unutmayın bu saatler de tıpkı derslere girdiğimiz saatler gibi önemlidir.
  • Bilgisayar, tablet cep telefonu gibi araçları ailenizin izin verdiği zaman ve saatler dışında kullanmayın.
  • Boş zamanlarınızda eğlenebileceğiniz oyunlar oynamayı ihmal etmeyin.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.