Yüzdeki kırışıklıklar nasıl geçer?

0
1256

Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar elbette canınızı sıkıyordur. Bu kırışıklardan kurtulup taze bir cilde sahip olabilirsiniz. Bunun için önerilerimize bir göz atmanızda fayda var.

– 1 avuç çileği iyice ezdikten sonra suyunu süzün. Süzdüğünüz çilek suyunun içerisine biraz gülsuyu ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 1 saat bekledikten sonra karbonatlı suyla yıkayın. Boyun kırışıklıklarına da çok faydalı olan bu karışımı haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

– Yarım elmayı rendeleyin ve iyice ezin. Sonra içerisine 2 kaşık kaymak ekleyerek tekrar ezin. Karışımı yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkan ve nemlendirici krem sürün. Bu karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

1 bardak kavun suyu ile 1 bardak kaynamış suyu karıştırıp yatmadan önce bu karışımla cildinizi yıkayın. Sonra kaynatılmış süte batırdığınız pamukla cildinizi silin. Daha sonra yumuşak bir havluyla kurulayın.

– 1 yumurta sarısı ile 1 kaşık sütü karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekleyin ve sonra cildinizi limon suyu ile silin. Bunu haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz