Saçlarınız için Badem ve Susam Yağı

Şampuan ve saç kremlerinin yanı sıra size faydası olacak bir önerimiz var.

Saçlarınız için Badem ve Susam Yağı
27.03.2013
848
A+
A-

Şifalı Bitkiler Aleminden Badem & Susam Yağı İkilisi

Badem Yağı E vitamini, potasyum,fosfor ve mineral içerir. Aynı zamanda dünyada en çok kullanılan yağda “tatlı badem yağı”dır. Yıpranmış ve cansız görünen saçlara çok iyi geldiği kanıtlanmıştır ve herkesçe bilinir.

Saçlarınızı kökten uca kadar güçlendirir ve parlaklaştırır ve mat görüntüsü kaybolur. Eskisi gibi sağlıklı olmalarını sağlar ve uygulandığı yerdeki hücrelerin canlanmasına yardımcı olur. Yani besleyici, nemlendirici, kırık oluşumu engelleyici ve kırıkları onarıcı ! özelliğe sahiptir.

Bunların yanında saç dökülmelerini ciddi boyutta azaltır ve biz bayanların en mühim derdi; saçlarınızı uzatır! Evet yanlış değil… Saçlarınızın kolay taranmasını sağlar.

Kaliteli bir badem yağı elde etmek için badem ezilir ve içerisindeki yağ alınır.

Susam Yağı

Pul pul olmuş saç derinizin iyileşmesine ve kepeklerden arınmanıza yardımcı olur. E, A, B Vitaminleri, Demir, Kalsiyum, Fosfor ve Potasyum içerir.

Bu iki yağı saçlarınıza uyguladığınızda oluşan değişikliği en kısa zamanda fark edeceksinizdir. Bir defa uygulayıp “hiçbir etkisini görmedim” paniğine kapılmayın lütfen. Elbette ilk kullanımdan kendini göstermesi çokta söz konusu değil, sonucu alabilmek adına en az üç dört defa kullanmanızı öneririz.

Saçlarınız için Badem ve Susam Yağı

Saçlarınız için Badem ve Susam Yağı

Yapacağınız işlem aslında çok basit; Duşa girmeden bir-iki kaç saat evvel saçlarınızı su ile nemlendiriniz. Çok ıslak olmaması tavsiyedir. Daha sonra parmak uçlarınızla saç diplerinize önce badem yağını sonra susam yağını uygulayınız. Veya ikisini küçük bir kapta karıştırıp öyle uygulayabilirsiniz. ( Örnek: 1 tatlı kaşığı badem yağı,1 tatlı kaşığı susam yağı.) Çok fazla miktarda kullanmanıza gerek yok aksi takdirde derinizin tahriş olmasına ya da başka sorunlar yaşamanıza neden olabilir.

Saçlarınızın geri kalanına uygulamak için iki yağıda minik bir kapta karıştırabilirsiniz. Elinize küçük miktarlarda alıp sürmelisiniz. Azar azar ayırıp öyle sürerseniz sizin daha kolay hem de daha pratik olur.

Bir bone veya havlu ile sarıp 1-2 saat aralığında bekletin. Normal bir şampuan ile yıkayıp iyice durulayın. Saçlarınızın yağlardan arındığına emin olun.

Önemli bir not düşelim hemen, yıkamayın çünkü hemen yıkarsanız hem bir faydası olmaz hem saçlarınızdan akan yağ vücudunuza nüfuz eder. Ve yağı vücudunuzdan çıkarmak pekte kolay olmayabilir.

Saçlarınızı yağlardan kolay arındırmak için şampuanla yıkamadan evvel, litrelik tarzı bir kabın içerisine su doldurun ve limon sıkın! Bu işlem işinizi kolaylaştıracaktır.

Daha bakımlı bir kadın olmak istiyorsanız bizi takip edin!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.