İnternetWebmaster

Programsız 4 Adımda Hoş Butonlar

Not: İlgili site artık içeriğinden ücretli olarak yararlandırmaktadır! (15.03.2013)

Hiçbir grafik programı kullanmadan web sayfalarınız için parlak butonlar kullanmak ister miydiniz?  Photoshop, GIMP veya Fireworks gibi yazılımları kullanarak bu butonları oluşturabilirsiniz ancak çok daha protik olarak bu işlemi web üzerinden yapabilirsiniz.

Buton Yapımı için Aşamalar

Kendi butonunuzu oluşturmak için My cool button isimli siteye girmeniz yeterli. Tüm işlemleri web üzerinde yapacaksınız. Hiçbir imaj işleme tekniğini bilmenize gerek yok.

  • 1. adımda oluşturmak istediğiniz butonun genişlik değerini piksel cinsinden belirliyorsunuz.
  • 2. adımda butonun kendi rengini ve arkaplan rengini belirliyorsunuz.
  • 3. adımda buton üzerinde bir simge görüntülenmesini isteyip istemediğinizi belirtiyorsunuz. İster öntanımlı simgelerden birini kullanın, isterseniz kendi bilgisayarınızdan bir herhangi bir simge upload edin.
  • 4. adımda ise buton üzerinde görüntülenecek yazıyı yazıyorsunuz. Bu yazının tipini, büyüklüğünü ve rengini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Bu 4 adımdan sonra Apply changes butonuna tıklayarak butonun bir önizlemesini görebilirsiniz. Sonuçtan memnun kalırsanız Download butonuna tıklayarak butonu, PNG formatında bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

YoRuMSuZ

Asıl mesleği eğitim olup internet ortamında hobi amaçlı yayınladığı sitelerle kullanıcılara doğru bilgileri ulaştırmayı hedeflemektedir...

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu