Kaspersky Trial Reset Türkçe – Reg Kayıt Silici

25
4865

Önemli Not: Bu dosya yayından kaldırılmıştır…

Biliyorsunuz Kaspersky deneme sürümü olarak 30 günlük bir süre veriyor. Bu süre sonunda Regedit kayıtlarından bazı kayıtların silinerek tekrar deneme süresi olan 30 günlük süreyi tekrar başlatmak gerekiyor.

Regedit bilgisayarın kalbidir ve hata yapmanız durumunda işletim sisteminiz açılmaz hale gelebilir. İşte bununla uğraşmak istemeyen kullanıcılar için Regedit’teki ilgili kayıtları silen küçük bir program hazırladım. Programı kendi ihtiyacım için hazırlamıştım ve sürekli kullanıyorum. Program Exe formatında olup kuruluma gerek yoktur.

Programın tek yaptığı şey Regedit’teki Kaspersky dizinlerini temizlemektir. Kaspersky 6.x,  7.x ve 10.x versiyonlarında test edilmiş olup regedit kayıtlarını silmektedir. Windows Me, Nt, Xp ve Vista işletim sistemlerinde çalışmaktadır. (Vista’da çalıştırmak için ters klik yapıp yönetici olarak çalıştırın)

Programı kullanmak yerine BURADA anlatıldığı gibi kayıtları manuel olarakta silebilirsiniz. Zaten programın yaptığı tek işlem ilgili linkte anlatılan işlemi otomatik yapmak.

Çalıştırma.

 1. Kaspersky’yi kapatın.
 2. Program arayüzündeki ilgili butona tıklayarak ilgili Regedit kayıtlarını silin.
 3. Kaspersky’yi tekrar başlatarak deneme sürümünü aktive edin.

Böylece programı sınırsız olarak 30 gün kullanabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için 30 günün dolmasını beklemeye gerek yok. İstediğiniz zaman çalıştırıp süreyi resetleyebilirsiniz.

Not: Program kesinlikle Regedit’te herhangi bir hataya neden olmaz. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz , Regedit’te ilgili kayıtlar varsa siler yoksa herhangi bir işlem yapmaz : )

25 YORUMLAR

 1. hocam ellerinize sağlık. nette baktıklarımın çoğunda virüs vardı. içinde virüs yoksa hakkaten değeri bilinmesi gereken bir paylaşım. teşekkürler.

 2. sizin programınızı denedikten sonra sildiğim adresler :

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\KasperskyLab\LicStorag e
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Cryptography \RNG
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\SystemCertif icates\SPC\Certificates

 3. haklısınız, dediklerinizi 2007 de uygulayarak başarılı oluyordum… ama az önce dediklerinizi yine yaptım (daha sonra regeditten silmeyi de uyguladım) ve “deneme süreniz 1 gün içerisinde sona erecektir. korumayı duraklatmamak için lütfen buraya tıklayarak yeni bir lisans anahtarı satın alınız ” uyarısını verdi. hatta sizin verdiğiniz, zararlı yazılımları kaldırma programlarını da kullandım belki kaspersky için sorun vardır diye.. yani anlayacağınız kaspersky’nin yeni bir sorunu var. belki de kişisel hatamdır..

 4. programınızı kaspersky anti virüs 2010 da çalıştıramıyorum. daha önce 2007 de regeditten silerek kullanıyordum ama sizin de bahsettiğiniz gibi güncelleme iptal edildi. şuan ise 2010 da hem silerek hem de sizin programınızla başarılı olamıyorum. programı tekrar açtığımda lisans süremin dolacağını belirten mesaj çıkmaya devam ediyor. yönlendirmelerinizi iletmenizi rica ederim…

  • Trial Reset programını çalıştırmadan önce Kaspersky programının kapatılmış olduğunda emin olun. (Saatin yanındaki simgeye ters tıklayıp kapatabilirsiniz) ve daha sonra Trial Reset programını çalıştırın. Kaspersky başladığında sizden deneme sürümünü aktif etmenizi isteyecektir.

   Eğer Vista işletim sistemini kullanıyorsanız Kaspersky’i kapattıktan sonra Trial Rest programına ters tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçiniz.

   Kendim sorunsuz olarak Win Xp ve Kaspersky 2010 ile kulanıyorum, aynı şekilde Vista yüklü olan olan başka bir laptopta sorunsuz çalışıyor. Hatta programı güncellemedim ama Kaspersky 8.x ve 9.x versiyonlarında da sorunsuz çalışıyor.

  • Maalesef Kaspersky 7.0.x sürümleri ile ilgili sorun yaşanıyor. Teknik desteğin resmi sitesi tarafından durdurulduğunu sanıyorum. Aynı sorunu yaşamıştım çünkü. Son sürümü kullanıyorum. Merak etmeyin program 10.x sürümlerinde Kaspersky için reset yapıyor. Hem de daha işlevsel bir sürüm kullanmış oluyorsunuz. 10 x sürümü 7.x kadar hantal değil ayrıca.

  • Hocam eğer Kaspersky 7.0 veya daha altı bir versiyon yüklediyseniz yeni versiyona güncellemeniz gerekiyor. Artık 7.0 versiyonunda bu sorun var destek olayı sanırım bittti bu sürüm ve alt versiyonlarına. 8, 9 veya 10 sürümlerinden birini yükleyin.

  • Vista için:
   * Kaspersky’i kapatın. (Saatin yanındaki simgeye ters tıklayıp “kapat” komutu verin)
   * Reg Kayıt Silici programına ters tıklayıp menüden “Yönetici Olarak Çalıştır” seçin.
   * Program açıldıktan sonra kayıtları silmek için butona tıklayın.
   * Artık Kaspersky’i yeniden başlattıktan sonra deneme sürümünü tekrar akti edebilirsiniz.

 5. Mrb. elinize sağlık fakat eksik anlatım gibi. Yani regleri sildikten sonra program açılınca activate trial versiyon seçeneği gelmiyorki o seçenek sadece kurulumdan sonraki ilk program açılışında karşımıza çıkıyor. Buraya bi açıklık getirirseniz iyi olur kannatimce. Saygılar

  • Eğer Vista işletim sistemi kullanıyorsanız programa ters tıklayıp “Yönetici Olarak Çalıştır” seçin.

   Xp’de bu işleme gerek yok.

   Ayrıca programın çalıştırırken mutlaka Kaspersky kapatılmış olmalıdır. (Saatin yanındaki kaspersky simgesine ters tıklayıp kapatma seçeneğini seçmelisiniz)

 6. Kardes Ellerıne SAglık Tsk EDerım SAbahtan berı ugrasıyorum olmadı Mıllet Hep vurıslu Program Atıyor Sıtelere Kandırmak Icın Allah RAzı Olsun Babacan …

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz