Outlet ne demek? Outlet ürünler…

Outlet, İngilizce bir kelimedir. Çıkış, çıkış yeri olarak anlamlandırılır. Yurt dışında Outlet Center olarak kullanılan kelime, ülkemizde outlet olarak kullanılır. Outlet ne demek? 

Yurt dışında “Outlet Center” olarak ifade edilen ve bizde Outlet olarak ifade edilen mağazalarda yer alan ürünler mağazanın politikasına göre değişiklik gösterebilir; Örneğin önceki sezonun ürünleri, seri sonu ürünler, vitrinde kullanılmış ürünler, hasarlı olarak belirlenmiş ürünler, iade edilmiş ürünler mağazaların politikasına göre Outlet‘ lerde yeralabilir.

Mağazalarda kullanılan terim anlamı sözlük anlamından farklıdır. Online ya da reel her mağazada outlet bölümleri ile karşılaşmak mümkündür.

Outlet Ne Demek?

Sözlük anlamı çıkış yeri, çıkış, dışarıya olarak açıklanabilir. Akım sağlayan bir aygıtın çıkış noktası kelime anlamı olarak tarif ediliyor. Mağazalarda kullanılan outlet kavramı ise iadesi olan, defolu olan, sezon dışı olan ürünleri açıklarken kullanılır.

Outlet Mağaza ve Ürün (Telefon, Giyim) Ne Anlama Gelmektedir?

Mağazalarda ise outlet ürünler çıkış ürünü özelliği taşıyanlara denilmektedir. Çıkış nedenleri arasında iadeden kaynaklı, defolu olması gibi başlıklar sayılabilir. Bu terim mağazalarda politika esasına göre işlem görür. Bu ürünler mağazalarda farklı alanlarda yer alır.

Outlet ürünler fabrika çıkışlı olarak ta tanımlanabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı uygun fiyatlı olarak satışa sunulurlar. Genel itibari ile mağazalarda yer alan outlet ürünler uygun fiyatlı ürünleri temsil eder.

NestlinG

Üniversite yıllarından başlayan bir blog yazarlığı yanında beğendiği içeriklere kendi görüşlerini de katıp insanların beğenisine sunmayı seven bir yapıya sahip... falan filan... :=)

İlgili içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu