Yeni Opel ADAM – Özellik, fiyat

Tümüyle yeni tasarıma sahip olan Opel ADAM güçlü ve sıradışılığı ve saf kişiselliği bir araya getiriyor. Renkler ve döşemeler dünyası, tam da ADAM’ın kendi tarzına sahip müşterileri için yaratıldığı gibi çok yönlü.

Opel ADAM kendi ADAM’ınızı oluşturmanıza da olanak tanıyor. Bunun için alttaki linke tıklayın.

KENDİ ADAM’INI YARAT

Yeni ADAM Fiya Listesi

ModelMotorTipAnahtar Teslim
Perakende (TL)
KampanyalıAnahtar
Teslim (TL)
Yeni AdamA12 XEL MT5JAM40.50039.000
Yeni AdamA12 XEL MT5GLAM43.00041.500
Yeni AdamA12 XEL MT5SLAM43.50042.000

Jam – Glam – Slam olmak üzere üç farklı model seçeneği bulunan ADAM, 70 bg güç üreten 1.2 lt benzinli motora sahip. Tüm modellerde beş ileri manuel şanzıman ile yakıt tasarrufu sağlayan Start/Stop teknolojisi sunan ADAM’ın fiyatı, 39 bin TL’den başlıyor. ADAM, birçok kişiselleştirme özelliği ve tasarımı ile ön plana çıkıyor. İki renk kayan tavanlı, 3.7 metrelik uzunluk ve 1.7 metrelik genişliğe sahip ADAM’da tüm motor seçenekleri beş ileri manuel şanzımanlı.

opel-adam
Yeni ADAM farklı olmayı vaadediyor

İster neşeli JAM’i, ister şık GLAM’i ya da isterseniz sportif SLAM’i seçin, ADAM’ınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirebiliyorsunuz. Tümüyle yeni ADAM, size otomobiliniz üzerinden kişiliğinizi yansıtma fırsatı sunuyor. ADAM’ın neredeyse sınırsız konfigürasyon seçenekleri, geçtiğiniz her sokakta insanların bakışlarını size odaklayacak. Dış ve iç tasarım rengi, kumaşlar, jantlar, dekor kaplamalar ve paketler ile kombinasyonlarda sınır neredeyse yok.

Dış Tasarım

Yeni Opel ADAM, kişiselleştirmeleri ve dinamikleri tümüyle yeni bir boyuta taşıyor. Çift tonlu yüzer tavan, ADAM’ın kalabalıkta göze çarpmasını sağlıyor. 3.7 metrelik uzunluğu ve 1.7 metrelik genişliği ile bu çevik üç kapılı, sadece kaslı görünmekle kalmıyor, aynı zamanda şehir sürüşlerinde mükemmel bir deneyim sunması ile öne çıkıyor.

opel-adam-2
Yeni ADAM farklı renk ve çizgileri ile dikkat çekiyor

ADAM, Opel’in yeni ön tasarımını taşıyan ilk model olma onuruna erişiyor. Daha alçak ve daha geniş trapezoid ızgaranın çevrelediği yeni oranlara sahip logo bar, Opel logosunu gururla taşıyor ve kanatçıkları ile ön farlara karışıyor. Izgaranın yanındaki yuvarlak tasarıma sahip sinyal lambaları da ADAM’a, unutamayacağınız tümüyle yeni bir dost canlısı gülümseme katıyor.

ADAM, silüetini ve farklı duruşunu kısa kaputuna, nazikçe kıvrılan tavan çizgisine ve sert eğimli arka tasarımına borçlu. Yüzer tavan konsepti ise görsel olarak tavanı gövdeden ayıran parlak siyah tasarım öğeleri kullanılması ile elde edildi. Krom üst cam çerçevesi, aracın ayrıcalıklı bel çizgisini kaligrafik bir çarpıcılıkta inceden kalına çekerek ona güçlü bir görünüm kazandırdı. ADAM logosunu koymak için bundan daha iyi bir yer olamazdı. Yan tasarımda, kapılardaki bıçak teması ve arka farlardan kapı kollarına uzanan şok dalgası unsuruyla atletik ve keskin bir görünüm oluşturuluyor.

Arkadan bakıldığında ADAM’ın kaslı görünüşü, geniş konumlandırılmış arka farlar ve güçlü tamponlar ile geliştiriliyor. Parlak siyah far yuvaları ve krom kanatlar ile ön farların karakteristiği arka farlarda da yansıtılıyor. Astra GTC’de olduğu gibi ADAM da Opel logosuna dokunulduğunda açılan ergonomik bir bagajı niteleyen sade bir tasarımın altını çiziyor.

İç Tasarım

ADAM’ın cazibesi sadece dışında değil. İç tasarımda da ikon niteliğinde pek çok unsur bulunuyor. Üç farklı model seçeneği tümüyle farklı modları işaret ediyor. ADAM, 20 farklı gösterge paneli rengi, dekoru ve tasarımıyla sipariş edilebiliyorken malzemelerdeki yüksek kalite caddeyi sallamanıza yetecek.

opel-adam-ic-tasarim
Opel ADAM iç tasarımı ile sürüş kolaylığı ve fonksiyonelliği bir araya getiriyor.

ADAM’ınız hepsi bir arada tek multimedya sistemi “IntelliLink” ile standart olarak sunuluyor. Hem Android hem de iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlar için bağlantı desteği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda fotoğraf, video ve istediğiniz müziği oynatıyor, 7” dokunmatik renkli ekranına navigasyon bilgilerini yansıtıyor.

opel-adam-3
Yeni ADAM multimedya sistemi

Sıcakkanlı bir tasarıma sahip içeride düzenli yüzeyler ve akıcı hatlara sahip geçişlerin kusursuz etkileşimi sergileniyor. Heykelsi tasarım Alman mükemmeliyetçiliği ile buluştu tasarım felsefesi, ADAM’ın dış tasarımında olduğu kadar iç tasarımında da görülebiliyor.

Havalandırma çerçevelerinin yanlarındaki yumuşak çerçeveler, derinin etrafındaki kas dokusunu andırıyor. Koltuklarla uyuşan çift ton, alt gösterge panelinden başlayıp kapılara kadar uzanarak kabini genişletmekle kalmıyor, aynı zamanda ancak daha üst segment otomobillerde bulacağınız geniş ve havadar bir ortam oluşturulmasına yardımcı oluyor. Kapılar, yumuşak kumaş ve vinilin altında köpük ile desteklendi. Yuvarlak ve mekanik saat tasarımına sahip göstergeler ve krom çerçeveler, sportif keskinliğin ruhunu retro bir stil ile yansıtıyor. Krom çerçeveler, arkasındaki kırmızı aydınlatmalar ile göz alıyor. Üç boyutlu bir görünüm kazandırılan deri direksiyon simidini kavramak ve bakmak bile keyif veriyor. Mat krom dekor ise direksiyon üzerindeki düğmelere daha şık bir şekilde erişmenizi sağlıyor.

İç mekanda 3 alan yüksek kalitede dekor elemanları ile donatıldı; ön panel, kapı içleri ve orta konsol tercih ettiğiniz dış gövde rengi ile veya farklı tasarımlara sahip dekor çıtalarından biri ile kumaş ya da deri döşeme alternatifinize uygun şekilde sipariş edilebiliyor. Seçim tümüyle size ait.

ADAM’ın sabit cam tavanı ise iç tasarımın gün ışığıyla dolmasını sağlıyor. Yağmurun gezintinizi mahvedeceğini düşünmenize gerek yok, çünkü eğer isterseniz ADAM’ınızın tavanına koca bir gökyüzünü sığdırabilirsiniz. Eğer isterseniz yıldızlı bir geceyi veya daha sportif olan damalı motifi tercih edebilirsiniz.

Kaynak: Opel.com.tr - Sabah.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz