Yeni Nissan Qashqai (2011 Model)

Yeni Nissan Qashqai (2011 Model)
23.08.2010
A+
A-

SUV segmentinin güçlü temsilcis Yeni Nissan Qashqai tasarımda yaptığı önemli değişikliklerle artık ülkemizde satışa sunuldu. 2007 yılından itibaren ülkemizde satışta olan Qashqai’nin satış rakamı 7000 olmasına rağmen bu yıl içinde bu rakama eşdeğer satış rakamına ulaşacağı belirtiliyor.

Yeni Nissan Qashqa Hakkında…

Binek otomobilin sürüş rahatlığını bir SUV’un üstün özellikleriyle birleştiren Yeni Nissan Qashqai, yerden yüksek yapılı gövdesi ve ferah iç kabini ile farklılık yaratıyor. Dış tasarımındaki keskin çizgilerle sağlamlaştırılmış kaslı görünüm, iç alanda sunduğu uçak kokpitini andıran dashboard ile bütünleşiyor…

Kokpit tasarımı: Yeni Nissan Qashqai’nin sürücüyü saran kokpit yapısı, gösterge tablosu ve kumanda birimlerinin canlı ışıklarıyla renkleniyor. Ergonomik tasarım anlayışı sürücüye kolaylık sağlıyor. Derinlik unsuruyla tasarlanmış gösterge tablosu size bir spor otomobil kullanıyormuşsunuz hissini veriyor. Yüksek kaliteli malzemeden seçilmiş siyah renkli kokpit ve yumuşak dokunuşlu kumanda düğmeleri şıklık ve pratikliği bir arada sunuyor.

Geniş ve ferah iç kabin: Yeni Nissan Qashqai’nin ergonomik tasarlanmış geniş iç kabini yolcularına ferah bir ortam sunuyor. Ufak bir dokunuşla açılan panoramik cam tavan perdesi sayesinde Yeni Nissan Qashqai’den şehri izlemek farklı bir zevk veriyor. İlk kez 1970’li yıllarda uzak mesafeli trenlerin vagonlarında kullanılan cam tavan konsepti günümüzde kendini iyice dışa vuran bir kullanım alanını otomobilerde buluyor. Vücudu saran koltuklar ise konforlu ve rahat yolculukların habercisi. Sizin için herşey düşünülmüş…

Yeni Nissan Qashqai’nin kokpit tasarımı sürücü merkezli bir tasarım anlayışına sahip. Ergonomik tasarlanmış orta konsol, kol hizasına göre tasarlanmış orta kol dayama ve vites topuzu ile herşey kontrolünüzün altında.

Sıradışı farklılık yaratan dış tasarım: Yeni Nissan Qashqai’nin yüksek ön kaput tasarımı ona güçlü bir görünüm katıyor. Çıkıntılı arka stop lambaları ve onu çevreleyen keskin çizgileri Yeni Nissan Qashqai’ye kaslı bir görünüm veriyor. Agresif tasarım anlayışı ile o tam bir Asi Şehirli. Üçgen arka kelebek cam tasarımı ve yüksek arka cam yapısı Yeni Nissan Qashqai’nin Crossover görünümünü pekiştiriyor.

Crossover görünümü: Binek otomobil konforunu bir SUV’un heybetli yapısıyla birleştiren Yeni Nissan Qashqai kompakt boyutları, yerden 18 cm yüksek yapısı, siyah renkteki çıkıntılı maşbiyelleri, çamurluklarını saran siyah şeritleri ile gerçek bir Crossover! 2.0 litre common rail turbo dizel versiyonunda standart sunulan All Mode 4×4 sistemi ister ağır arazi, isterse asfalt her yol koşulunda sizlere konforlu bir sürüş sağlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.